:: O szkole

Szkoła w Kuniowie mieści się w dwóch obiektach: głównym budynku szkolnym, którego stara część powstała w 1906 roku, a nowe skrzydło w 1937 roku oraz budynku sali gimnastycznej. Od 2006 roku w budynku szkolnym mieszczą się oddziały przedszkolne. Są one usytuowane w środku wsi, a uroku dodają im pięknie zagospodarowane klomby, skalnik i trawniki. W otoczeniu szkoły znajduje się zabytkowa kuźnia i piekarnia - cel licznych wycieczek.

• Nasza placówka posiada:
  • - nowocześnie wyposażone pracownie przedmiotowe, klasy do kształcenia zintegrowanego oraz sale przedszkolne
  • - bibliotekę
  • - gabinet pedagoga
  • - salę gimnastyczną z boiskiem asfaltowym i trawiastym
  • - szatnię wyposażoną w indywidualne szafki uczniowskie
  • - świetlicę
  •

WSPÓŁPRACUJEMY z Radą Sołecką Kuniowa, kołem "Caritas" w Kuniowie, Ochotniczą Strażą Pożarną, Stowarzyszeniem Na Rzecz Odnowy Wsi, Mniejszością Niemiecką, organizacją "Krąg Przyjaźni" z Göttingen.

• NASZE ATUTY:
  • bezpieczne położenie szkoły
  • bezstresowe przekroczenie "progu" szkoły dzięki integracji przedszkolaków z uczniami
  • małoliczne klasy
  • wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  • nowoczesne zaplecze dydaktyczne
  • pracownia komputerowa z dostępem do internetu
  • pedagog szkolny
  • nauka dwóch języków obcych od klasy pierwszej (j.niemiecki, j.angielski)
  • warunki do rozwijania indywidualnych zdolności - koła zainteresowań: muzyczne, plastyczne, przyrodnicze, informatyczne, szachowe, językowe
  • możliwość udziału uczniów w uroczystościach o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym
  • możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych
  • możliwość korygowania wad postawy w ramach gimnastyki korekcyjnej
  • opieka świetlicowa
  • przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo
  • w budynku szkoły znajduje się Wiejski Dom Kultury z bogatą ofertą zajęć edukacyjnych, artystycznych i rozrywkowych oraz nowoczesną salą konferencyjną.
  •

NASZE TRADYCJE
PSP w Kuniowie z OP jest organizatorem gminnego konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji Lubianej, jasełek dla seniorów naszej wsi, misterium wielkanocnego, festynu szkolnego,zabaw sylwestrowych i karnawałowych oraz wielu innych imprez i uroczystości szkolnych i środowiskowych.

Uroczystości szkolne i środowiskowe
prezentacja do pobrania