Logo

:: Laboratoria Przyszłości

 

Zajęcia z plastyki w klasie Vl w atmosferze Świat Wielkanocnych były bardzo inspirujące. Technika kolażu okazała się twórczą formą wyrazu artystycznego. Brawo za ciekawe pomysły i zaangażowanie. Prace na 6!

https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2 

 

341627182_628964979074835_5861514529866657619_n

Pasowanie na Czytelnika

14 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej naszych pierwszoklasistów. Przed złożeniem ślubowania mieli okazję obejrzeć przedstawienie „W świecie baśni Andersena” w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów z klasy II. Nieodzowną pomocą w przygotowaniu występu był przenośny głośnik Sony pozyskany w ramach programu Laboaratoria Przyszłości.

#Laboratoriaprzyszłości

Zrzut ekranu 2023-05-24 215442

 
Dzień Marchewki w klasie I
Wykorzystaliśmy naczynia pozyskane w ramch udziału w programie #Laboratoriaprzyszłości
 
Bal karnawałowy klas I-IV oraz dyskoteka klas V-VIII.🤩
Dobre nagłośnienie możliwe było m.in. dzięki mikrofonom pozyskanym w ramach programu.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości
 
Dnia 3 lutego 2023r. na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 5 poznali podstawy szydełkowania. Wykorzystali szydełka i wełnę zakupione w ramach programu. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo! Uczniowie klasy 8 w dniu 17 stycznia 2023 r. piekli gofry korzystając ze sprzętu pozyskanego w ramach programu.

 

W ramach edukacji technicznej uczniowie klasy 3, w nawiązaniu do lektury "O psie, który jeździł koleją", wykonali postacie bohaterskiego psa Lampo.

 

Na Jasełkach szkolnych bardzo dobre nagłośnienie możliwe było dzięki mikrofonom, które pozyskaliśmy w ramach programu.

 

 

Zajęcia świetlicowe - włóczka i druty to jest to! Możemy rozwijać swoje zainteresowania i pasje :)

IMG-20230103-WA0007

 

Na zajęciach rewalidacyjnych korzystamy z tablicy flipchart do wzbogacania słownictwa i utrwalania zasad ortografii.

 

Uczymy się przyszywać guziki. Niektórzy czwartoklasiści po raz pierwszy mieli igłę w rękach, jednak zadanie zostało wykonane.

314896851_644459670804471_4831500204117709395_n

 

Dzień 7 grudnia w klasie IV był dniem pełnym wrażeń, najpierw ubieranie choinki, a później pieczenie gofrów. Dzięki udziałowi szkoły w Laboratoria Przyszłości mamy miksery, gofrownice, miski. To był słodki dzień.

 

Zrzut ekranu 2022-12-08 224922

 

Projektowanie i budowanie tarczy obronnej  dla rycerza  Zawiszy Czarnego z klocków magnetycznych (przy omawianiu tematu “Polegać jak na Zawiszy”) - praca w grupach.

Zrzut ekranu 2022-12-08 223938

 

Andrzejki w klasie 5

Dzięki muzyce z głośnika bluetooth mogliśmy spędzić wspaniałe chwile podczas klasowych andrzejek. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, tańca i wróżb.

 

Na lekcjach języka polskiego niezbędną pomocą dydaktyczną jest głośnik bluetooth zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Uczniowie klasy 4 mogli zobaczyć film "Fantastyczne latające książki pana Morrisa" i uświadomić sobie, że literatura wzbogaca życie, nadaje mu barw, porywa czytelnika w świat przygód. Książka żyje,  póki ją czytamy.

 

Pierwsze kroki z drukarką 3D w klasie 8

Tablice flipchart dają nam możliwość tworzenia i eksponowanie notatek w formie graficznej oraz pozwalają na częstsze granie w dydaktyczne gry językowe podczas zajęć języka angielskiego.

Tablica na języku angielskim

 

Dbamy o estetyczny wygląd naszych koszulek na lekcje wf-u. Gdy masz pogniecioną koszulkę przed rozpoczęciem zajęć możesz sam zadbać o jej wygląd. Pod okiem nauczyciela uczniowie korzystają z możliwości wyprasowania koszulek dzięki żelazkom i deskom do prasowania  otrzymanym z programu "Laboratoria Przyszłości".

 

Prasowanie

 

Prowadzenie zajęć korekcyjno - kompenasacyjnych ułatwia tablica otrzymana w ramach programu. To ciekawe nowoczesne rozwiązanie dydaktyczne rozwijające kreatywność uczniów.

Tablca

 

Nasze zajęcia z języka angielskiego weszły na zupełnie nowy poziom, a wszystko to dzięki pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Głośnik bluetooth, dzięki znakomitej jakości dźwięku, pozwala nam w łatwy iprzyjemny sposób doskonalić umiejętność pracy z nagraniami.

IMG-20221028-WA0005

 

Robimy ulubione tosty
Wspólne śniadanie w klasie 4 z wykorzystaniem tosterów

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

 


W październiku na  lekcjach techniki
uczniowie klasy 5 doskonalili swoje umiejętności krawieckie przy użyciu materiałów i przyborów pozyskanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystaliśmy kartonowe wyszywanki do nauki ściegów podstawowych i ozdobnych, kanwy do wyszywania, igły, mulinę, a także żelazko i deskę do prasowania. Lekcje szycia bardzo nam się podobały.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Zrzut ekranu 2022-10-27 222310

 

Zrzut ekranu 2022-10-27 222508

 

Dbamy o czystość

Uczymy się segregować śmieci. Kosze, które znajdują się w każdej sali lekcyjnej,  zostały zakupione z Programu#LaboratoriaPrzyszlosci.

 

Od 1 września 2022 roku uczniów klasy II czekała w szkole miła niespodzianka – odnowiona sala lekcyjna, a w niej wspaniały zestaw mebli zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Dodatkowo każdy uczeń  ma swoją szufladkę na podręczne przybory szkolne. Natomiast kolorowe pojemniki na śmieci służą do nauki prawidłowej segregacji odpadów. Sprzęt ten jest wykorzystywany każdego dnia  podczas zajęć i przerw szkolnych!

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

klasa 2-1

 

Laboratoria Przyszłości

Gmina Kluczbork otrzymała 760 500 zł w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości” to program, którego celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości dotyczących nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Dzięki inicjatywie nasza szkoła otrzymała m.in.:

  • drukarki 3D z akcesoriami,
  • mikrokontrolery z czujnikami i innymi akcesoriami;
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, aparaty fotograficzne, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.
  • Wysokość dotacji – 60 000 zł

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria 

 

 Kliknij - Lista zakupionych elementów wyposażenia w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

 

Przydatne linki
Przydatne linki