:: Osiągnięcia

Najważniejsze osiągnięcia szkoły w ciągu ostatnich kilku lat

OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW  W ROKU SZKOLNYM  2015/2016

I.  ZAWODY  SPORTOWE

  • Zawody szachowe – VIII Mistrzostwa Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych  w Szachach I miejsce. V miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej i drużyna wzięła udział w finale Mistrzostw Polski w Pokrzywnej.
  • Szkolna liga szachowa

-  I miejsce  - drużyna I (Reszczyński Jakub, Dziegiel David, Janas Igor,

   Wiecha Nikola)

- V miejsce  - drużyna II (Kalus Daniel, Pelikan Bartosz, Weigel Rafał, Kansik

  Weronika).

  • Ferie z szachami:  wśród zawodników  klas

- w kategorii klas I – III    - I miejsce Janas Igor

- w kategorii klas IV – VI - II miejsce Reszczyński Jakub

                             - III miejsce Dziegiel David

                             - VI miejsce Kansik Weronika

  • Zawody pływackie
  • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

- I i III miejsce    Jessica  Pawłowska

- V i VIII miejsce Maksymilian Szewczyk

- VIII miejsce       Joanna Pilot

- XIII miejsce      Natalia Szewczyk

  • etap powiatowy

         – I i II miejsce  Jessica Pawłowska  i  Maksymilian Szewczyk,

         - III miejsce Natalia Szewczyk,

         - IV miejsce Joanna Pilot,

         - V miejsce Paweł Mruczek.

  • Mini piłka nożna dziewcząt

– IV miejsce etap miejsko - gminny

Skład drużyny – Olszok Patrycja,  Olszok Angelika, Bocionek Julia, Borowiec Julia, Jendrek Natalia, Kinder Klaudia, Mańkiewicz Aleksandra, Muchlado Magdalena, Stanossek Patrycja, Tomiak Klaudia

  • Mini piłka nożna chłopcy

– IV miejsce etap miejsko - gminny

Skład drużyny -  Kalus Daniel, Pelikan Bartosz, Reszczyński Jakub, Szewczyk Maksymilian, Bambynek Daniel, Dziegiel David, Stanossek Artur, Tomiak Kamil

II. BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM  

  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu  Drogowego:

- udział drużyny w składzie: Jessica Pawłowska, Maksymilian Szewczyk,  

  Natalia Jendrek, Daniel Bambynek - I miejsce w gminie i  I miejsce w powiecie, udział w Finale Wojewódzkim

III. KONKURS  PRZYRODNICZY

  • Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy - etap gminny :

- VI miejsce Pawłowska Jessica,

- VII miejsce Szewczyk Maksymilian,

- VIII miejsce Jendrek Natalia,

- IX miejsce Mańkiewicz Aleksandra i Kevin Lisek.

IV. KONKURS  MATEMATYCZNY

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

- IV miejsce w gminie  Jessica Pawłowska

- VI miejsce w gminie   Maksymilian Szewczyk

V. KONKURS  TECHNICZNY

  • Wojewódzki Konkurs Techniczny:

- IV miejsce w gminie  Jessica Pawłowska

- IX miejsce w gminie  Magdalena  Muchlado

VI. KONKURYSY I TURNIEJ  - JĘZYK  NIEMIECKI

  • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego:

- etap gminny II miejsce – Klaudia Kinder

- etap wojewódzki tytuł laureata – Klaudia Kinder

  • Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim „Młodzież recytuje poezję”:

- I miejsce w gminie – Klaudia Kinder

  • Turniej wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego:

- III miejsce – Daniel Bambynek, David Dziegiel, Alicja Kowalska, Klaudia Kinder.

VII. KONKURSY  - JĘZYK  POLSKI

  • XII Gminny Konkurs Recytatorski „Polskiej Poezji Lubianej” Matka i córka – Danuta Wawiłow, Natalia Usenko

- II miejsce - Dawid Worobi i Jakub Teodorowski

  • Wojewódzki Konkurs Polonistyczny – etap gminny

- IV miejsce  Jessica Pawłowska

  • VIII Kluczborski Konkurs Recytatorski

- wyróżnienie  Jessica Pawłowska

  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Boże Narodzenie w poezji polskiej

- II miejsce Weronika Kansik

- III miejsce Jessica Pawłowska

- wyróżnienie Alicja Kowalska

VIII. KONKURS  - JĘZYK  ANGIELSKI

  • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap gminny

- III miejsce Jessica  Pawłowska

- X miejsce Angelika Olszok

- XIII miejsce Jakub Reszczyński

-XVIII miejsce Magdalena Muchlado.

IX. KONKURS  HISTORYCZNY:

  • Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny

- VI miejsce Jessica Pawłowska

X. WIEDZA  POŻARNICZA

  • Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – szkoły podstawowe

- I miejsce Daniel Bembynek

- II miejsce Patrycja Olszok

- III Bartek Pelikan

XI. TURNIEJ  EKOLOGICZNY

  • Turniej Ekologiczny :

- III miejsce zajęła drużyna w składzie: Natalia Drag, Michał Hanisz, Amanda    

  Liczbińska,  Martin Przewloka, Anna Reszczyńska, Sandra Tomiak, Ewelina

  Weber, Rafał Weigel

XII. KONKURSY  PLASTYCZNE

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Koń”

- w kategorii  5-7 lat  -  I miejsce Maja Bursy, 

- w kategorii  8-9 lat  -  I miejsce Sandra Tomiak  

- w kategorii 10-12 lat – wyróżnienie  Aleksandra Mańkiewicz

  • Konkurs Plastyczny pt. „Pizza OLINOE w Kuniowie”

- w kategorii klas I - III  -  I miejsce Sandra Tomiak, Ewelina Weber

                                     -  II miejsce Natalia Drong, Amanda Liczbińska

                                         - III miejsce Tomasz Pilak

- w kategorii klas IV-VI  - I  miejsce  Alicja Kowalska

                                         - II miejsce  Artur Stanosek

                                         - III miejsce Kamil Tomiak

  • Konkurs Plastyczny pt. „Kluczbork – moja mała stolica”

- w kategorii klas I-III – wyróżnienie Sandra Tomiak

- w kategorii klas IV-VI –II miejsce Patrycja Olszok                                                   



Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

  1. Jessica Pawłowska kl. V – Wojewódzki Konkurs Polonistyczny – II miejsce w eliminacjach gminnych, finalistka na etapie wojewódzkim.
     
  2. Jessica Pawłowska  kl. V – Wojewódzki Konkurs Historyczny – II miejsce w eliminacjach gminnych, finalistka na etapie wojewódzkim.
     
  3. Drużyna w składzie: Anna Haik kl. VI, Jakub Reszczyński kl. V, Maksymilian Szewczyk kl. V, David Dziegiel kl. IV – I miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w szachach; V miejsce w finale wojewódzkim; I miejsce w gminie i w powiecie.
     
  4. Drużyna w składzie: Wiktoria Mizerna kl. VI, Wojciech Pelikan kl. VI, Jessica Pawłowska kl. V, Maksymilian Szewczyk kl. V -  Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego – III miejsce na etapie gminnym.
     
  5. Martina Kinder kl. VI – Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny – II miejsce.
     
  6. Klaudia Kinder kl. IV - Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny – X  miejsce.
     
  7. Martina Kinder kl. VI – Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim „Młodzież recytuje poezję” – IV miejsce – etap gminny.
     
  8. Barbara Mańkiewicz kl. I, Gracjan Boruch kl. II, Weronika Kansik kl. III – Gminny Konkurs Recytatorski „Mali rymują” – wyróżnienia.
     
  9. Jessica Pawłowska  kl. V – Gminny Konkurs Przyrodniczy – II miejsce.
     
  10. Jessica Pawłowska kl. V – XI Gminny Konkurs Recytatorski „Polskiej Poezji Lubianej” - Ludwik Jerzy Kern  – I miejsce.
     
  11. Jakub Teodorowski kl. III – XI Gminny Konkurs Recytatorski „Polskiej Poezji Lubianej” - Ludwik Jerzy Kern  – III miejsce.
     
  12. Wiktoria Mizerna kl. VI – VII Kluczborski Konkurs Recytatorski – wyróżnienie.
     
  13. Martina Kinder kl. VI – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – V miejsce.
     
  14. Malwina Kojka kl. VI – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – IX miejsce
     
  15. Angelika Olszok kl. V – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – X miejsce.
     
  16. Drużyna w składzie: Weronika Kansik kl. III, Wiktoria Kurek kl. III, Jakub Teodorowski kl. III, Anna Wieczorek kl. III – XIII Turniej Ekologiczny – III miejsce.
     
  17. Malwina Kojka kl. VI - Wojewódzki Konkurs Matematyczny – IX miejsce w gminie.
     
  18. Jessica Pawłowska kl. V – Wojewódzki Konkurs Techniczny – V miejsce na etapie gminnym.
     
  19. Anna Pilot  kl. VI – Wojewódzki Konkurs Techniczny – X miejsce na etapie gminnym.
     
  20. Sandra Tomiak kl. II – konkurs plastyczny – „25 LAT WOLNOŚCI” –wyróżnienie.
     
  21. Alicja Kowalska kl. IV – konkurs „25 LAT WOLNOŚCI” – wyróżnienie w gminie jako jedyna uczestniczka (w kategorii szkół podstawowych).
     
  22. Ewelina Weber kl. II – konkurs plastyczny – „Przyjaźń z kulturą – Niemożliwe, przyjdź i sprawdź” – wyróżnienie.
     
  23.  III miejsce w gminie w biegach przełajowych. Magda Muchlado zakwalifikowała się do szczebla powiatowego - VIII miejsce.
     
  24. Mini piłka nożna – VI miejsce.
     
  25. Halowa piłka nożna – IV miejsce.


Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

1. I miejsce w VI Mistrzostwach województwa opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w szachach zajęła drużyna w składzie:
- Kansik Krystian        klasa VI
- Haik Anna                 klasa V
- Reszczyński Jakub   klasa IV
- Dziegiel David          klasa III
Drużyna ta brała również udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Szklarskiej Porębie.

2. Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego na etapie gminnym:
- Krystian Kansik     klasa VI   -   II miejsce
- Martina Kinder     klasa V    -   III miejsce

3. Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim „Młodzież Recytuje Poezję”:
- Martina Kinder    klasa V    -   III miejsce   

4. Konkurs znajomości Języka Angielskiego w ramach projektu „Poprawa jakości edukacji w gminie Kluczbork” :
- Karolina Stanossek    klasa VI   -  I miejsce
-
Klaudia Kinder            klasa III  -  II miejsce

5. III miejsce w V Międzyszkolnym  Konkursie Języka Angielskiego i wiedzy o krajach Unii Europejskiej „EUROPEAN ABC’S” zajęła drużyna w składzie:
- Karolina Stanossek       klasa VI
- Malwina Kojka           klasa V
- Jessica Pawłowska    klasa IV

6. Szkolno-Gimnazjalny Konkurs Recytatorski:
- Krystian Kansik        klasa VI   -   I miejsce

7. X Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Lubianej „Poeci dla Dzieci” :
- Jessica Pawłowska   klasa IV   -  II miejsce
- Alicja Kowalska         klasa III  -   II miejsce

8. I miejsce w Gminnych Zawodach Pożarniczych zajęła drużyna z klasy VI w składzie:
- Mateusz Krupka
-Marcel Kurek
-Jakub Olszok
- Krystian Wyrwa

9. Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” :
- Jakub Olszok            klasa VI   -  II miejsce
- Aleksander Banaś   klasa V    -  III miejsce

10. I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na etapie gminnym i powiatowym zajęła drużyna w składzie:
- Krystian Kansik       klasa VI
- Mateusz Krupka     klasa VI
- Wiktoria Mizerna   klasa V
- Anna Haik                klasa V

11. Magdalena Pilot zajęła V miejsce w Konkursie Przyrodniczym na etapie gminnym

12. Magdalena Pilot zajęła  IV miejsce w Konkursie Matematycznym na etapie gminnym
 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

1. Piotr Haik, Marcin Konarski, Marcel Pelikan, Sandra Kalus -  Mistrzostwa Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach – I miejsce
2. Jakub Reszczyński kl. III - Finał Szkolnej Ligi Szachowej XXI Edycja 2012/2013 Runda Jesienna – II miejsce
3. Dawid Dziegiel -  „Zostań Szachowym Mistrzem 2013” – Nysa – II miejsce
4. Konarski Marcin, Haik Piotr, Kalus Sandra, Pelikan Marcel – Szkolna Liga Szachowa – II miejsce
5. Drużyna w składzie: Krystian Kansik kl. V, Mateusz Krupka kl. V, Wojciech Wieczorek kl. VI -  I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
6. Klaudia Kinder -  Gminny Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Die Kleinen reimen” – I miejsce
7. Angelika Olszok kl. III  -  XII „Wielkie Dyktando”  - I miejsce
8. Jessica Pawłowska kl. III  – XII „Wielkie Dyktando”  - III miejsce
9. Jessica Pawłowska kl. III , Angelika Olszok kl. III - Rejonowy Konkurs Katechetyczny „Razem Poczytajmy Boże Słowo” 2013r. – III miejsce
10. Anna Wieczorek kl. I -  XV edycja konkursu plastycznego pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” – III miejsce
11. Wojciech Wieczorek kl. VI -  III miejsce w stylu grzbietowym w zawodach Ligii Opolszczyzny, III miejsce w stylu dowolnym oraz I miejsce w sztafecie stylem zmiennym
12. Angelika Olszok kl. III  -  I miejsce w kategorii klas III w finale „Konkursu znajomości języka angielskiego w ramach projektu „Rozwój kompetencji i kreatywności uczniów z terenów wiejskich Gminy Kluczbork”
13. Kansik Krystian kl. V - Gminny Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego -  I miejsce
14. Marcin Konarski kl. VI -  tenis stołowy – IV miejsce, zakwalifikował się do zawodów powiatowych i zajął X miejsce
15. Magdalena Pilot kl. V - konkurs „Mistrzostwa Powiatu w rozwiązywaniu łamigłówek” – VII miejsce
16. Karolina Stanossek kl. V -  wyróżnienie w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Bogacicy
17. Anna Brzana -  IX Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Lubianej Juliana Tuwima – II miejsce
18.  Klaudia Kinder kl. II - IX Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Lubianej Juliana Tuwima – III miejsce
19. Krystian Kansik kl. V - IX Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Lubianej Juliana Tuwima – III miejsce
20. Krystian Kansik - Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek – I miejsce
21. Karolina Stanossek - Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek – I miejsce
22. Angelika Olszok - Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek I miejsce w kategorii śpiew


Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012
1. Smolin Rafał kl. VI - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego na etapie gminnym
2. Smolin Rafał kl. VI – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie z Języka Niemieckiego na etapie wojewódzkim
3. Kinder Martina, Kojka Malwina, Nowak Julia : kl. III – II miejsce w Gminnym Konkursie z Języka Niemieckiego dla klas III
4. Smolin Rafał kl. VI – III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”
5. Olszok Estera kl. VI – IV miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”
6. Jessica Pawłowska kl. II – I miejsce w swojej grupie wiekowej uczniów kl. I-III w gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej” – Ewa Szelburg Zarembina
7. Alicja Kowalska kl. I – I miejsce miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem „Jan Paweł – papież wszystkich narodów”- zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Kluczborku pod patronatem Burmistrza Miasta Kluczborka
8. Jessica Pawłowska kl. II – III miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem „Jan Paweł – papież wszystkich narodów”- zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Kluczborku pod patronatem Burmistrza Miasta Kluczborka
9. Drużyna w składzie: Natalia Jasak kl. VI, Dawid Kubik kl. VI, Rafał Kubik kl. VI – I miejsce w Gminie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
10. Drużyna w składzie: Natalia Jasak kl. VI, Dawid Kubik kl. VI, Rafał Kubik kl. VI - II miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
11. Natalia Jasak kl. VI – VII miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym na etapie gminnym
12. Martina Kalus kl. VI – VIII miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym na etapie gminnym
13. Sandra Tomiak – III miejsce - VIII Gminnym Konkurs Recytatorski „Polskiej Poezji Lubianej” Ewa Szelburg- Zarembina
14. Karolina Kaluza – I miejsce – V Wielkanocny Konkurs Plastyczny „Palma wielkanocna”
15. Weronika Kansik- II miejsce – konkurs recytatorski „Die Klienen reimen” – „Maluchy rymują”
16. Julia Nowak kl. III – II miejsce – II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Bogacicy
17. Malwina Kojka kl. III – II miejsce „Szopki i ozdoby bożonarodzeniowe” Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku
18. Wieczorek Wojciech, Olszok Jakub, Kubik Dawid, Krupka Mateusz, Rokicka Alicja, Kalus Sandra – Indywidualne Biegi Przełajowe w konkursie miejsko-gminnym, powiatowym – Kalus Sandra zakwalifikowała się do zawodów powiatowych - VI miejsce
19. Kubik Dawid, Kubik Rafał, Sowieja Dawid, Konarski Marcin, Warszawski Jakub, Pelikan Marcel, Pelikan Wojciech, Krupka Mateusz, Kurek Marcel Piłka nożna- konkurs – miejsko-gminny IV miejsce
20. Kubik Dawid, Kubik Rafał, Sowieja Dawid, Konarski Marcin, Warszawski Jakub, Pelikan Marcel, Pelikan Wojciech, Krupka Mateusz, Kurek Marcel, Olszok Jakub – Halowa piłka nożna – konkurs miejsko gminny- III miejsce
21. Rokicka Alicja, Kalus Martina, Bocionek Natalia, Jasak Natalia, Olszok Estera, Sowieja Sandra, Koj Kamila, Szewczyk Nicola – Halowa piłka nożna – konkurs miejsko-gminny – III miejsce
22. Konarski Marcin, Bocionek Natalia, Kalus Martina, Rokicka Alicja – Indywidualny tenis stołowy – konkurs- miejsko-gminny – Rokicka Alicja – I miejsce, Kalus Martina – III miejsce
23. Rokicka Alicja, Kalus Martina – Indywidualny tenis stołowy – Konkurs powiatowy – Kalus Martina- VIII miejsce
24. Bocionek Natalia, Kalus Martina, Jantos Artur, Konarski Marcin – Drużynowy tenis stołowy – konkurs miejsko-gminny – Bocionek Natalia i Kalus Martina IV miejsce, Jantos Artur i Konarski Marcin – V miejsce
25. Konarski Marcin, Haik Piotr, Reszczyński Jakub, Haik Anna – IV Mistrzostwa Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach – konkurs wojewódzki – I miejsce
26. Konarski Marcin, Haik Piotr, Reszczyński Jakub, Haik Anna – Szkolna liga szachowa – konkurs miejsko-gminny – II miejsce


Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2010/2011
1. I miejsce w kategorii klas I-III w Gminnym Konkursie Recytatorskim –„Jan Paweł II w poezji” zajęła Jessica Pawłowska
2. I miejsce w I Gminnym Konkursie Plastycznym po hasłem : „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i młodzieży” pod patronatem Burmistrza Miasta Kluczborka zajęła Jessica Pawłowska
3. I miejsce w powiatowym etapie turnieju wiedzy pożarniczej zdobył Rafał Kubik
4. II miejsce w kategorii klas IV-VI w Gminnym Konkursie Recytatorskim- „Jan Paweł II w poezji” zajęła Agnieszka Wójcik
5. II miejsce w III Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach pod patronatem Posła na Sejm RP Ziemi Opolskie Andrzeja Buły i Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, zajęła I drużyna z PSP z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie w składzie: Marcin Konarski, Piotr Haik, Krystian Kansik, Kornelia Koj
6. III miejsce w kategorii klas O w Gminnym Konkursie Recytatorskim- „Jan Paweł II w poezji” zajęła Klaudia Kinder
7. Wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem” Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi Ci z pomocą” na szczeblu powiatu, pod patronatem Starosty Kluczborskiego Piotra Pośpiecha zdobyła Angelika Olszok
8. Uczniowie naszej szkoły z pomocą pani mgr Małgorzaty Nowickiej nagrali płytę- UNISONO- „Boże Narodzenie 2010 – Cud Tej Nocy”. Płyta została wydana pod patronatem Administracji Oświaty w Kluczborku. Skład zespołu: Bocionek Natalia, Kalus Martina, Koj Kamila, Koj Kornelia, Kubik Dawid, Kubik Rafał, Olszok Estera, Rokicka Alicja, Szewczyk Nicola, Weber Kornelia. Soliści: Smolin Rafał i Wójcik Agnieszka
9. Wyróżnienie w III Szkolno-Gimnazjalnym Konkursie Recytatorskim – zdobyła Agnieszka Wójcik
10. Wyróżnienie w III Szkolno-Gimnazjalnym Konkursie Recytatorskim – zdobyła Kornelia Koj
11. I miejsce w międzyszkolnym konkursie języka niemieckiego – zajął zespół Krystian Kansik, Magdalena Pilot i Karolina Stanossek
12. VIII miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym – zajęła Agnieszka Wójcik
13. IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – zajęła drużyna w składzie Kornelia Koj, Natalia Jasak i Dawid Kubik
14. XII miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym – zajęła Kornelia Koj
15. I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy o patronie „J P II mój patron” – zajęła Natalia Jasak

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2009/2010
1. III miejsce w Wojewódzkim konkursie przyrodniczym etap Gminny zajął Krzysztof Dąbrowski,
2. II miejsce – kategoria klasy IV-VI w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej – Maria Konopnicka” zajęła Martyna Bocionek,
3. Wyróżnienie w Szkolno-Gimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Filozoficznej zajęła Agata Babik,
4. I miejsce w Diecezjalnym konkursie wiedzy religijnej „Żak” zajęła Kornelia Koj
5. III miejsce – kategoria klasy I - III w Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej – Maria Konopnicka” zajęła Kamila Bryja,
6. I miejsce w konkursie piosenki „Rozśpiewana świetlica” zajęła Karolina Stanoszek
7. I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym zajął Krzysztof Dąbrowski
8. Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Tajemnice lasu” zajęli Nicola Drong, Jakub Warszawski i Malwina Kojka
9. I miejsce konkursie plastycznym „Tajemnice lasu” zajęła Martyna Bocianek
10. II miejsce – kategoria przedszkole w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej – Maria Konopnicka” zajęła Angelika Olszok
11. II miejsce w „IX Festiwalu przedszkolnych talentów muzycznych” zajęła grupa w składzie: Angelika Olszok. Patrycja Olszok, Natalia Jędrek i Magda Muchlado
12. I miejsce – kategoria 3-4 latki w III Wielkanocnym konkursie plastycznym „Zajączek wielkanocny” zajęła Aleksandra Mańkiewicz
13. I miejsce – kategoria 5-6 latki w III Wielkanocnym konkursie plastycznym „Zajączek wielkanocny” zajęła Magda Muchlado
14. V miejsce w gminie w Halowej piłce nożnej zajęli uczniowie Krzysztof Dąbrowski, Szymon Napp, Robert Nowak, Kamil Polak, Rafał Sowieja, Wiktor Piranik.
15. V miejsce w gminie w Mini piłce siatkowej zajęli Krzysztof Dąbrowski, Szymon Napp, Robert Nowak, Rafał Sowieja, Wiktor Piranik, Łukasz Kaliciak, Szymon Wojna.
16. II miejsce w szkolnej lidze szachowej – runda jesienna: Krzysztof Dąbrowski, Szymon Napp, Piotr Haik, Kornelia Koj.
17. IV miejsce w sztafetach pływackich:
Wojciech Wieczorek, Marcin Konarski
Dawid Sowieja, Rafał Smolin
Rafał Sowieja, Andrzej Chrust
Szymon Napp, Krzysztof Dąbrowski
18. II miejsce stylem dowolnym w pływaniu w Korespondencyjnych mistrzostwach Polski zajął Wojciech Wieczorek.
19. IV miejsce stylem motylkowym w pływaniu w Korespondencyjnych mistrzostwach Polski zajął Wojciech Wieczorek.
20. Indywidualne zawody pływackie, szczebel gminny: Wojciech Wieczorek I miejsce, Natalia Jasak V miejsce.
21. W szachach indywidualnych III miejsce zajęli Marcin Konarski i Wiktor Piranik oraz VII miejsce zajęli Szymon Napp i Szymon Wojna.
22. I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Szachowym Szkół Wiejskich zajęła drużyna w składzie: Krzysztof Dąbrowski, Szymon Napp, Piotr Haik, Kornelia Koj, Aleksander Banaś, Marcin Konarski, Szymon Wojna, Anna Haik.
23. V miejsce w gminie w mini piłce koszykowej zajęła drużyna w składzie:
K. Dąbrowski, K. Polak, Sz. Napp, Sz. Wojna, R. Nowak, G. Urban, A. Chrust,
Ł. Kaliciak, W. Piranik, R. Sowieja.
24. V miejsce w gminie w „Turnieju mini piłki nożnej” zajęła drużyna w składzie:
K. Dąbrowski, Sz. Napp, Sz. Wojna, R. Nowak, G. Urban, Ł. Kaliciak, R. Sowieja,
D. Sowieja, K. Drapacz, K. Polak.
25. III miejsce w gminie w tenisie stołowym drużynowo zajęli K. Dąbrowski i Sz. Napp oraz V miejsce uzyskały M. Bocionek i S. Kałuża.
26. III miejsce w gminie w „Ogólnopolskim Konkursie o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym” zajęli K. Dąbrowski, Sz. Napp, Sz. Wojna.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2008/2009
1. I miejsce w gminie w „Indywidualnych Biegach Przełajowych na 1500m” zajął Mateusz Dukat z klasy VI.
2. I miejsce w gminie i I w powiecie, VII w województwie w „Ogólnopolskim Konkursie o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym” zajęli Mateusz Dukat, Grzegorz Raniowski, Łukasz Wielki z klasy VI
3. I miejsce w powiecie w „Dwuboju nowoczesnym” zajęli ucz. Łukasz Wielki i Mateusz Dukat z klasy VI
4. PSP w Kuniowie z OP zajęła IV miejsce w Gminie w klasyfikacji sportowej.
5. I miejsce w gminie w Plebiscycie na 10 najlepszych sportowców szkół podstawowych zajął Mateusz Dukat z klasy VI
6. V miejsce w gminie w Plebiscycie na 10 najlepszych sportowców szkół podstawowych zajęła Karina Haik z klasy VI
7. I miejsce w gminie i powiecie, IV w województwie w zawodach mini-piłki siatkowej zajęli: Mateusz Dukat, Krzysztof Jantos, Kevin Drong, Łukasz Wielki, Grzegorz Raniowski z klasy VI.
8. I miejsce w „Szkolnej lidze szachowej” zajęła drużyna w składzie: Mateusz Dukat, Mateusz Konarski, Łukasz Wielki, Haik Karina z klasy VI.
9. IV miejsce w „Szkolnej lidze szachowej” zajęła drużyna w składzie: Krzysztof Dąbrowski, Szymon Napp, Grzegorz Raniowski, Kornelia Koj.
10. II miejsce w „Gminnej olimpiadzie szachowej o puchar dyrektora AO” zajęła drużyna w składzie: Mateusz Dukat, Łukasz Wielki, Mateusz Konarski, Karina Haik z klasy VI.
11. I miejsce w „I Mistrzostwach Województwa Opolskiego Szkół Wiejskich w Szachach” zajęła drużyna: Karina Haik Mateusz Dukat, Łukasz Wielki, Mateusz Konarski z klasy VI.
12. III miejsce w „I Mistrzostwach Województwa Opolskiego Szkół Wiejskich w Szachach” zajęła drużyna w składzie: Dąbrowski Krzysztof, Szymon Napp, Grzegorz Raniowski, Kornelia Koj.
13. IV miejsce w województwie i awans do Ogólnopolskich Zawodów w Szachach Szkół Podstawowych wywalczyła drużyna: Karina Haik, Mateusz Dukat, Mateusz Konarski z klasy VI.
14. II miejsce w Gminie i VII w powiecie w „Turnieju tenisa stołowego zajęła drużyna w składzie: Mateusz Dukat, Łukasz Wielki, Mateusz Konarski z kl. VI i Krzysztof Dąbrowski z kl. V.
15. IV miejsce w Gminie w „Turnieju mini piłki nożnej zajęła drużyna w składzie: K. Dąbrowski, R. Sowiej, G. Raniowski, M. Dukat, K. Drong, Sz. Napp, K. Jantos, Sz. Wojna, M. Żurawski, M. Respondek.
16. II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej” – Joanna Kulmowa zajęła Magdalena Famuła z klasy VI.
17. II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej” – Joanna Kulmowa zajęła Natalia Jasak z klasy III.
18. III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej” – Joanna Kulmowa zajęła Julia Nowak z oddziałów przedszkolnych.
19. II miejsce w konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom” zajęła Julia Nowak z oddziałów przedszkolnych.
20. I miejsce w konkursie recytatorskim „Literatura dziecięca źródłem wiedzy i radości” zajęła Jesica Pawłowska z oddziałów przedszkolnych.
21. II miejsce w „Turnieju ekologicznym” kl. VI zajęła drużyna w składzie: Zofia Boruch, Monika Kinder, Aleksandra Krupka.
22. III miejsce w „Gminnym integracyjnym przeglądzie zespołów jasełkowych”
23. VIII miejsce w „Wojewódzkim konkursie języka niemieckiego” zajęła Monika Kinder z klasy VI.
24. I miejsce w konkursie „Szopki i ozdoby choinkowe” zajął zespół w składzie: Dawid Kubik, Nicola Szewczyk, Martina Kalus.
25. III miejsce w konkursie „Szopki i ozdoby choinkowe” zajęła Agnieszka Wójcik z klasy V.
26. Wyróżnienie w V powiatowym konkursie plastycznym „ Ulubione kreskówki przedszkolaka – Europejczyka” zajął Aleksander Banaś z oddziałów przedszkolnych.
27. XII miejsce w „Wojewódzkim konkursie matematycznym” zajął Łukasz Wielki z klasy VI.
28. X miejsce w „Wojewódzkim konkursie przyrodniczym” zajął uczeń klasy V Krzysztof Dąbrowski.
29. Aleksandra Krupka z klasy VI wzięła udział w „Konkursie recytatorskim – poezji religijnej.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2007/2008
1. I miejsce w gminie, II miejsce w powiecie w Indywidualnych Biegach Przełajowych zajął Mateusz Dukat z klasy V.
2. II miejsce w gminie w Konkursie Języka Niemieckiego zajęła Stefania Jantos z klasy VI
3. III miejsce w gminie w Ogólnopolskim Konkursie o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym zajęli Mateusz Dukat, Grzegorz Raniowski, Łukasz Wielki z klasy V
4. II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej” – Wanda Chotomska zajęła Klaudia Haik z klasy VI
5. I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej” – Wanda Chotomska zajęła Magdalena Pilot z grupy 6-latków
5. II miejsce w gminie w Konkursie Recytatorskim z języka niemieckiego zajęła Monika Kinder z klasy V
7. III miejsce w gminie w Konkursie Recytatorskim z języka niemieckiego zajęła Kornelia Koj z klasy III
8. VIII miejsce w rejonie w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej „Żak” zajęła Monika Kinder z klasy V
9. II miejsce w kategorii zespołów instrumentalno – wokalnych zajęły dzieci z grupy 6-latków
10. V miejsce zajęła szkoła we współzawodnictwie sportowym
11. VII miejsce w zawodach „Polska biega” zajął Mateusz Dukat z klasy V
12. VII miejsce w gminie zajęła drużyna chłopców w mini piłce nożnej
13. V miejsce w gminie zajęła drużyna chłopców w halowej piłce nożnej
14. V miejsce w gminie zajęła drużyna chłopców „dwóch ogniach sportowych”
15. III miejsce w gminie zajęła sztafeta klas III – VI w pływaniu
16. VI miejsce szkoły w powiecie w drużynowych biegach przełajowych
17. IV miejsce w gminie – Liga Szkolna w szachach – drużyna I
18. V miejsce drużynowo w szachach w półfinale wojewódzkim
19. V i VIII miejsce drużynowo w powiecie w szachach
20. VII miejsce w Szkolnej Lidze Szachowej gminy Kluczbork – XVI edycja
21. II miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym :Zapobiegajmy pożarom” zajął Wojciech Pelikan z przedszkola

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2006/2007
1. Drużyna w składzie: Martina Wójcik, Agnieszka Kowalska, Beata Konarska, Małgorzata Konarska i Stefania Jantos zajęła I miejsce na szczeblu powietowym i II miejsce na szczeblu wojewódzkim w Wojewódzkim Konkursie „Nasze Korzenie”.
2. II miejsce w gminnym konkursie recytatorskim „Polska poezja znana i lubiana – Danuta Wawiłow” zajął uczeń klasy VI Damian Kalus.
3. III miejsce w gminnym konkursie recytatorskim „Polska poezja znana i lubiana – Danuta Wawiłow” zajęła uczennica klasy I Natalia Bocionek.
4. VIII miejsce w gminnym konkursie z przyrody zajął uczeń klasy VI Tobiasz Zielonka.
5. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Eko – Planeta w kategorii testy: Tobiasz Zielonka, Stefania Jantos, Martyna Sowiej. Wyróżnienia w kategorii prace indywidualne: Agnieszka kowalska, Marcin Hyży, Martina Wójcik.
6. VII miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego na etapie gminnym zajęła uczennica klasy VI Anna Jantos.
7. VI miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowym zajęła uczennica klasy V Stefania Jantos.
8. III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowym zajęła uczennica klasy VI Agnieszka Kowalska.
9. VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Językowym Edi zajęła uczennica klasy VI Agnieszka Kowalska.
10. III miejsce Ogólnopolskim Konkursie Językowym Albus 2007 zajęła uczennica klasy VI Agnieszka Kowalska.
11. VIII miejsce w olimpiadzie języka angielskiego – etap gminny zajęła uczennica klasy VI Agnieszka Kowalska.
12. IV miejsce w międzyszkolnej olimpiadzie języka angielskiego organizowanej przez szkołę językową zajęła uczennica klasy VI Agnieszka Kowalska.
13. VI miejsce w międzyszkolnej olimpiadzie języka angielskiego organizowanej przez szkołę językową zajęła uczennica klasy V Stefania Jantos.
14. Drużyna w składzie: Łukasz Wielki, Grzegorz Raniowski, Sebastian Wyrwa zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap gminny.
15. Wyróżnienie w VI przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych za przedstawienie „Czerwony Kapturek”.
16. IV miejsce chłopców i V miejsce dziewcząt w gminnych sztafetach pływackich.
17. V miejsce w pływaniu indywidualnym 50m stylem dowolnym zajął uczeń klasy V Łukasz Wielki.
18. VII miejsce w pływaniu indywidualnym 50m stylem dowolnym zajął uczeń klasy VI Dawid Woźniak.
19. V miejsce w pływaniu indywidualnym 50m stylem grzbietowym zajął uczeń klasy V Sebastian Wyrwa.
20. I miejsce w pływaniu indywidualnym 50m stylem grzbietowym zajął uczeń klasy IV Mateusz Dukat.
21. VI miejsce chłopców w halowej piłce nożnej na szczeblu gminy.
22. V miejsce dziewcząt i chłopców w powiecie w „Dwa ognie sportowe” zajęła klasa IV.
23. Mały olimpijczyk – gry i zabawy – chłopcy zajęli IV miejsce, a dziewczęta VII miejsce w powiecie.
24. Drużyna w składzie: Martina Wójcik, Denis Wyrwa, Michał Polak, Sebastian Wyrwa, Dominik Kondracki zajęła III miejsce w zawodach powiatowych w szachach drużynowych.
25. W wyścigach drezyn ręcznych na torach równoległych reprezentacja naszej szkoły zdobyła trzy puchary w trzech kategoriach – czwórek dziewcząt, czwórek chłopców oraz w czwórce mieszanej.

2005/2006
Uczeń klasy VI Mateusz Nowak otrzymał Nagrodę Burmistrza za najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.
Drużyna w składzie: M.Gabrysiak, M.Nowak, M.Suska w Ogólnopolskim Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zajęła I miejsce w gminie i VI w województwie, a drużyna w składzie M.Gabrysiak, M.Wielki i M.Suska I miejsce w powiecie.
W konkursie języka niemieckiego na szczeblu gminnym uczeń kl.VI M.Nowak zajął VI miejsce.
W finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych brali udział uczniowie kl.VI M.Wielki i M.Muchlado.
W konkursie matematycznym na szczeblu gminnym M.Nowak zajął IV miejsce.
Drużyna w halowej piłce nożnej zajęła IV miejsce w gminie.
Uczeń M.Nowak otrzymał wyróżnienie w gminnym konkursie wiedzy o Janie Dzierżonie „Ksiądz Jan Dzierżon i jego pasja - pszczoły”.
W międzyszkolnej olimpiadzie językowej - j.niemieckiego M.Nowak zajął II miejsce, a j.angielskiego M.Wielki V miejsce.
Drużyna dziewcząt w mini piłce siatkowej na szczeblu gminnym zajęła V miejsce.
W Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polskiej Poezji Lubianej - Julian Tuwim” B.Konarska z kl.V zajęła I miejsce.
Zespół instrumentalny w składzie: M.Kaliciak, M.Koj, P.Boruch, P.Broniszewski, K.Kałuża, M.Jendrek, M.Nowak, P.Worobij zajął I miejsce w Międzypowiatowym Przeglądzie Dziecięcych zespołów Muzycznych.
Uczeń kl.III Ł.Wielki zajął I miejsce w V Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora AO w Kluczborku.
Uczennica kl.III M.Kinder otrzymała wyróżnienie za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „Pracowite pszczoły dają miód, który potem szlachci pańskie stoły”.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom” I miejsce na szczeblu gminnym zajęła uczennica kl.I A.Wójcik, II miejsce uczeń kl.III K.Jantos, IV miejsce uczennica kl.III A.Krupka i V miejsce uczeń kl.I M.Żórawski.
I miejsce w kategorii wokalno-instrumentalnej VI Festiwalu Przedszkolnych Talentów Muzycznych zdobyła starsza grupa przedszkolaków.
Drużyna w składzie: M.Wójcik, D.Wyrwa, D.Kalus zajęła IV miejsce w konkursie „Las - skarbiec człowieka”. 2004/2005
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w 2005r. Drużyna w składzie: M. Gabrysiak, M. Nowak, M. Suska - I m-ce w gminie, I m-ce w powiecie, XI m-ce w województwie.
Gminny Konkurs Recytatorski „Polskiej Poezji Lubianej” - Jan Brzechwa: K. Haik II m-ce w kategorii klas I - III, M. Muchlado II m-ce w kategorii klas IV- VI.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Dyktando w piątce”: A. Jasak kl. VI - III m-ce w kategorii klas VI.
Międzyszkolny Konkurs z Języka niemieckiego i z języka angielskiego: III m-ce M. Chrust i R. Jantos z kl. VI.
Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego: M. Chrust VI m-ce na szczeblu gminnym.
I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyczne Potyczki”: VII m-ce K. Haik z kl. III.
Konkurs Ekologiczny: V m-ce M. Chrust.
III Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy - etap gminny: V m-ce M. Chrust.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” (eliminacje gminne): III m-ce A. Jantos.
Indywidualne Biegi Przełajowe: I m-ce w gminie, III m-ce w powiecie - M. Wielki i K. Kondracki.
Drużynowe Biegi Przełajowe: VII m-ce w gminie - drużyna chłopców.
Mini piłka nożna: VI m-ce w gminie.
Drużynowy Tenis Stołowy: V m-ce w gminie - J. Brzoska i M. Nowak.
Halowa piłka nożna: IV m-ce.
Zawody Pływackie „O Puchar Burmistrza Miasta Kluczborka”: II m-ce drużynowo w sztafetach 6*25m dow.
III m-ce drużynowo w sztafetach 6*25m dow.
I m-ce na dystansie 50m st. grzb. - M. Krupka
II m-ce na dystansie 50m st. grzb - M. Chrust
II m-ce na dystansie 50m st. grzb - M. Muchlado
III m-ce na dystansie 50m st. grzb - E. Drapacz
II m-ce na dystansie 50m st. dow. - M. Wielki
II m-ce na dystansie 50m st. dow. - M. Chrust
IV Zawody Pływackie „O Puchar Dyrektora Administracji Oświaty w Kluczborku”: II m-ce na dystansie 25m st. grzb. - Ł. Wielki.

2003/2004
VII m-ce na szczeblu gminnym w Konkursie Polonistycznym (A. Wiecha)
III m-ce w gminie w IV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym (A. Wiecha)
X m-ce na szczeblu gminnym w Konkursie Przyrodniczym (A. Wielki)
V m-ce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego (E. Wyrwich)
VI m-ce w Konkursie Języka Angielskiego (M. Chrust)
V m-ce w Konkursie „Ksiądz Jan Dzierżon – jego życie, działalność” organizowanym przez PSP w Łowkowicach (A. Wielki)
I m-ce w gminnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej i III m-ce w gminnym konkursie plastycznym o Unii Europejskiej (drużyna w składzie: G. Famuła, A. Jasak, A. Wielki)
III m-ce w gminie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (drużyna w składzie: M. Suska, M. Nowak, M. Jendrek)
X i XII m-ce w gminnym konkursie ekologicznym „Las – to skarbiec człowieka” (S. Niedźwiecka, A. Wielki)
III m-ce na szczeblu gminnym w konkursie „Człowiek i jego środowisko” organizowanym przez PCK (drużyna w składzie: S. Niedźwiecka, M. Chrust, K. Kondracki)
W „Wiosennym Dyktandzie” organizowanym przez PSP nr 5 w Kluczborku III m-ce w zadaniach zespołowych (A. Wiecha, A. Jasak, M. Nowak)
W miejsko – gminnym etapie IX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego IV m-ce na poziomie klas pierwszych (M. Dukat), V m-ce na poziomie klas drugich (K. Haik), V m-ce (A. Kowalska) i VI (D. Wyrwa) na poziomie klas trzecich
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod Hasłem „Zapobiegajmy pożarom” w kategorii klas I-III I miejsce (A. Kowalska), a w kategorii klas IV – VI II miejsce (M. Raniowska)
I m-ce w gminie w Indywidualnych Biegach Przełajowych (K. Kondracki), IV m-ce (M. Muchlado) i VII m-ce (M. Wielki)
W indywidualnych zawodach tenisa stołowego VII m-ce chłopcy, V m-ce dziewczęta
III m-ce chłopcy, IV m-ce dziewczęta w drużynowych sztafetach pływackich
VII m-ce w gminie – chłopcy i V m-ce dziewczęta w Mini – koszykówce
VII m-ce w gminie w piłce nożnej
PSP w Kuniowie zajęła VIII m-ce we współzawodnictwie sportowym.

2002/2003
I miejsce w gminie, I miejsce w powiecie i IX miejsce w województwie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (drużyna: Dąbrowska M. Łuczak A. Szlencek R.)
V miejsce na szczeblu gminnym w Konkursie Przyrodniczym (Dąbrowska M.)
IV miejsce na szczeblu gminnym w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego
VIII miejsce na szczeblu gminnym w Konkursie Polonistycznym (Szlencek R.)
V miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Matematycznym (Dąbrowska M.)
Udział w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej w Opolu (Kansik M. Dąbrowska M.)
III miejsce w gminie (Skrzypek Ż.), VI miejsce w powiecie (Skrzypek Ż. - reprezentowała szkołę również na szczeblu wojewódzkim) w Indywidualnych Biegach Przełajowych
III miejsce w gminie i IV miejsce w powiecie (dziewczęta) oraz IV miejsce w gminie ( chłopcy) w Drużynowych Biegach Przełajowych)
IV miejsce w gminie w Mini-koszykówce dziewcząt
VI miejsce w gminie w Mini-koszykówce chłopców
IV miejsce w gminie (chłopcy) w Piłce nożnej
III miejsce dziewczęta i III miejsce chłopcy w sztafetach pływackich
I miejsce w pływaniu na 100m i II miejsce na 200m w pływaniu indywidualnym (Muchlado M.)
I miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i II miejsce stylem dowolnym ( Wielki M.) oraz II miejsce stylem grzbietowym i III miejsce stylem dowolnym (Muchlado M.) w II Zawodach Pływackich o puchar Dyrektora AKiO w Kluczborku
II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych - dla zespołu wokalnego
I miejsce w konkursie organizowanym przez PSP w Łowkowicach "Ksiądz Jan Dzierżon - jego życie i działalność" (Dąbrowska M.) I miejsce drużynowo (Szlencek R. Dąbrowska M. Plewnia M.) oraz III miejsce indywidualnie (Szlencek R.) w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez PSP nr 5 w Kluczborku
II miejsce w Konkursie Literackim "Klucz do Kluczborka" organizowanym przez MDK w Kluczborku (Łuczak A.)
Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Klucz do Kluczborka" (Haik K.)
II miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego konkursu Plastycznego pod hasłem "Zapobiegajmy Pożarom" (Sowada I.)
III miejsce w gminie (Brzoska S.), IV miejsce w gminie (Woźniak K.), V miejsce w gminie (Łuczak A.) w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
2 wyróżnienia w Konkursie Plastycznym "Papież Jan Paweł II - Świadek Nadziei" (Janas J. Krupka M.)

2001/2002
I miejsce w gminie i III miejsce w powiecie w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
III miejsce w gminie w Konkursie Języka Niemieckiego
III miejsce w gminie w Konkursie Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
III miejsce w gminie w Indywidualnych Biegach Przełajowych
II miejsce w gminie w Drużynowych Sztafetach Pływackich

2000/2001
III miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu gminy
I miejsce w międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim klas I-III
I miejsce w gminie i w powiecie w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

1999/2000
I i III miejsce w Diecezjalnej Olimpiadzie Wiedzy Religijnej
I miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu gminy
I miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w powiecie
III miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu wojewódzkim
I i II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim klas I - III
III miejsce w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych
IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK MATEMATYCZNY
I miejsce w Turnieju Piłki Koszykowej Szkół Wiejskich
III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Koszykowej na szczeblu gminy

1998/1999
I miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu gminy
I miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu w powiecie
III miejsce w Ogólnopolskim w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
II miejsce w konkursie "Kluczborska Wiosna Ekologiczna"
I miejsce w turnieju o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kuniowie "Cyklista Roku"
II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim klas I - III

1997/1998
I miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu gminy
V miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu wojewódzkim
I miejsce w Konkursie Technicznym na szczeblu gminy
I i II miejsce (indywidualnie)w zawodach rejonowych w Lekkiej Atletyce
II miejsce w zawodach "Gry i zabawy ruchowe" klas I - III