:: Aktualności

19 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w warsztatach „„"BIORÓŻNORODNOŚĆ OPOLSZCZYZNY Z LOTU PTAKA" w Opolu. Dowiedzieliśmy się tam jak zrobić papier czerpany i jak ważny jest recykling dla środowiska, poznaliśmy tropy zwierząt występujących na Opolszczyźnie oraz pracę pszczół. Nie zabrakło też świetnej zabawy. Na zakończenie w ramach hasła „cudze chwalicie swego nie znacie” poznaliśmy przepiękne miejsca naszego województwa. Zamarzyły się nam już wakacyjne wyjazdy…
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-130,19-03-2019-warsztaty-w-opol…


18 marca 2019 roku uczniowie klasy I uczyli się udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń i ran z zachowaniem swojego bezpieczeństwa. Warsztaty przeprowadziła pielęgniarka szkolna. Okazało się, że bandażowanie to nie jest taka łatwa sprawa!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-132,18-03-2019-warsztaty-udziel…


W dniach 13-15 marca 2019 roku uczniowie klas II, IV- V i VII wyjechali do Niwek na zieloną szkołę w ramach realizacji projektu „"BIORÓŻNORODNOŚĆ OPOLSZCZYZNY Z LOTU PTAKA". Były to trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń. Swój pobyt uczniowie rozpoczęli spacerem do lasu, gdzie z pomocą edukatorek określali nazwy drzew i uczyli się określać ich przybliżony wiek. Po spacerze spotkali się z leśnikiem, zgłębiali wiedzę o owadach i pierścienicach. Po zakwaterowaniu w pokojach był czas na wizyty towarzyskie, obiad oraz pobyt na placu zabaw. Wieczór upłynął na wspólnych rozgrywkach w gry planszowe. Drugiego dnia, po śniadaniu, mieli możliwość spędzenia kilku godzin na warsztatach kulinarnych, gdzie pod okiem mistrzów kuchni samodzielnie wykonywali tosty na drugie śniadanie, pierogi, kruche ciasteczka oraz koktajle owocowo - warzywne. Efekty tej pracy skonsumowali na obiad i deser. Popołudnie spędzili w plenerze, na spacerze wokół jednego z pobliskich jezior. Spacer zaostrzył apetyt, więc na kolację wrócili prawie biegiem. Po kolacji wspólnie spędzili czas przy muzyce. Ostatni dzień pobytu to ciekawe wiadomości na temat nietoperzy oraz warsztaty pt. „Coś z niczego” - tu uczniowie wykazali się kreatywnością w tworzeniu różnorodnych prac ze .... śmieci. Po obiedzie był czas na upominki i powrót do Kuniowa. Pobyt w Niwkach z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci uczestników „zielonej szkoły”.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-129,13-15-03-2019-niwki-zielona…


15 marca 2019 roku uczniowie klasy I wykonywali lapbooki czyli teczki tematyczne związane z porami roku, dniami tygodnia oraz zbliżającej się wiosny. Praca nad nimi sprawiła wszystkim ogromną radość, a efekty pozytywnie zaskoczyły.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-131,15-03-2019-lapbooki-w-klasi…


13.03.2019 r. dzieci sześcioletnie wzięły udział w II Gminnym konkursie piosenki patriotycznej "Żeby Polska była Polską". Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały w utworze "Białe róże". Gratulujemy naszym najmłodszym artystom!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-128,13-03-2019-ii-gminny-konkur…

Film z występu naszych wspaniałych artystów z przedszkola!
https://www.youtube.com/watch?v=kNFSdkmpSEg&feature=youtu.be

8 marca 2019 r. chłopcy z grupy "Krasnale" i "Smerfy" z okazji Dnia Kobiet przygotowali swoim koleżankom miłe niespodzianki.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-127,8-03-2019-dzien-kobiet-w-pr…


8 marca 2019 r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez absolwentkę PSP z OP w Kuniowie. Przedszkolaki wspólnie z zaproszonym gościem tworzyły akompaniamenty muzyczne z wykorzystaniem "bum-bum rurek". Dziękujemy Stefanii za wspaniałą muzyczną zabawę.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-126,8-03-2019-zajecia-umuzykaln…


Zaproszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku ul. Byczyńska 7 zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli w niedzielę 24 marca 2019 r. (w godzinach od 9-12) do odwiedzenia naszej szkoły.W tym dniu będzie można zwiedzić pracownie ćwiczeń praktycznych oraz sale dydaktyczne, porozmawiać z nauczycielami, doradcą zawodowym i otrzymać rzetelną informację na temat kierunków kształcenia. W tym dniu w największej sali dydaktycznej naszej szkoły odbędzie się Wiosenny Turniej Szachowy, na który serdecznie zapraszamy.
W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt telefoniczny. 

Kontakt:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Kluczborku
46-200 Kluczbork
ul. Byczyńska 7
tel. +48 77 418 26 00,wewn.25
www.zsp2kluczbork.pl
www.facebook.com/zsp2kluczbork/


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny i wojewódzki.
Dnia 09.01.2019r. odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w którym brali udział nasi uczniowie. Uczennica Klaudia Kinder z klasy VIII zajęła III miejsce w gminie, natomiast uczeń David Dziegiel także uczeń klasy VIII zajął I miejsce w gminie. Uczniowie ci wzięli udział w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Niemieckiego, który odbył się 18.02.2019r. w Opolu. Uzyskali oni tytuł laureata konkursu. To ogromne osiągnięcie! Gratulujemy sukcesu!!! Uczniów przygotowywał nauczyciel języka niemieckiego pani Adriana Wiecha.


Z okazji "Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej" uczniowie klasy II przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów inscenizację na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Uczniowie klasy I po uroczystym pasowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor i wypożyczyli ze szkolnej biblioteki swoje pierwsze książki.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-122,8-03-2019-pasowanie-na-czyt…


W dniu 8 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z pracownikami KRUS, którego głównym celem było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą oraz zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci na terenach gospodarstwa rolnego. Uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje". Podpisane prace w formacie A3 wykonane dowolną techniką na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych należy przynosić do Pani Anity Marciniak lub do biblioteki szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-121,8-03-2019-spotkanie-krus.ht…


6 marca 2019, w ramach cyklu spotkań w klasie II pod hasłem „Mamo, tato - opowiedz mi o swojej pracy” gościliśmy pana leśnika - tatę Szymona. Pan Piotr opowiedział nam o swojej pracy, co jest w niej ciekawego, co trudnego, czemu wybrał ten zawód. Obejrzeliśmy przyrządy do mierzenia ściętych drzew, dowiedzieliśmy się, jak się je znakuje. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć poroża. Szymon zademonstrował nam grę na instrumencie zwanym sygnałówką, używanym w łowiectwie. To była wspaniała lekcja!
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-120,6-03-2019-mamo-tato-opowied…


27 lutego 2019 odbyły się zajęcia otwarte, w czasie których kandydaci do pierwszej klasy poznali głównego bohatera wiersza „Piotruś i powietrze” Ludwika Jerzego Kerna zastanawiając się czy powietrze pracuje, odkrywali jego tajemnice sprawdzając czy ma zapach, smak, siłę i czy potrafi robić sztuczki. Dowiedzieli się również, że może być chore i jak powinniśmy wspólnie je „leczyć”. Nauczyli się również nowych słów angielskich związanych z lataniem oraz wykonali rakietę. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-119,27-02-2019-tajemnice-powiet…


Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim „Młodzież Recytuje Poezję”.
22.02.2019r. w STO w Kluczborku odbył się etap gminny Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim. W konkursie wzięły udział cztery nasze uczennice, które wygrały etap szkolny. Z klasy VIII Alicja Kowalska, Klaudia Kinder, z klasy VII Weronika Kansik oraz z klasy IV Maja Bursy. Dziewczyny zdobyły dwa razy II miejsce w różnych kategoriach, oraz jedno III miejsce i tym samym zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbędzie się w Oleśnie.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-123,22-02-2019-konkurs-recytato…


,,Malowana muzyka”
22 lutego 2019 roku w grupie „Smerfy” odbyły się zajęcia twórcze poświęcone polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Dzieci inspirowane muzyką tworzyły własne wytwory plastyczne malowane farbami.
Zapraszamy na krótki film.
https://www.youtube.com/watch?v=1C93oyWkUtQ&feature=youtu.be


20 lutego 2019 roku w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Mamo, tato - opowiedz mi o swojej pracy” drugoklasiści odwiedzili mamę Tobiasza w pracowni krawieckiej "In Soffitta". Mieli możliwość popróbowania swoich sił w szyciu na maszynie, sami wykonali miękkie zajączki, specjalnie dla nich przygotowane. Zobaczyli, w jaki sposób powstaje piękny haft na tkaninie. To była wspaniała lekcja krawiectwa! Dziękujemy!
Oto krótka fotorelacja z tego spotkania.
https://www.psp.kuniow.pl/g-116,20-02-2019-mamo-tato-opowie…


19.02 2019 r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez strażaka z OSP w Kuniowie na temat: "Pierwsza Pomoc". Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-125,19-02-2019-oddzialy-przedsz…


19 lutego odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej klas VII – VIII i III gimnazjum. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z PSP nr 1, PSP nr 2, PSP w Bogacicy, PG nr 1 i PSP z OP w Kuniowie. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Julia, Julia, Marta, Ola Magda, Natalia i Patrycja. Dziewczyny wygrały dwa mecze 2:0 z PSP w Bogacicy i PSP nr 1. Rozegrały bardzo zacięty mecz z PSP nr 2, który niestety przegrały 2:1, ostatni mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla PG nr 1. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Zawody wygrała drużyna PG nr 1, II miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2, IV miejsce PSP nr 1 i V miejsce PSP w Bogacicy. Gratulujemy!
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-118,19-02-2019-zawody-powiatowe…


19 lutego 2019 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Tematem konkursu była "Złota polska jesień. Stulecie niepodległości". Wpłynęło wiele pięknych prac. Jury przyznało pierwsze miejsce Aleksandrze z klasy VIII, drugie - Danielowi z klasy V, a trzecie Michalinie z klasy I. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-115,19-02-2019-konkurs-fotograf…


Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody
W okresie zimowym członkowie szkolnego koła LOP zaprezentowali uczniom klasy I i II temat "Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą?". Uczniowie klasy VI przygotowali interesujące wypowiedzi na ww. temat.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-124,lop-zima-2019.html


W naszej galerii są już dostępne zdjęcia z Balu karnawałowego.
https://www.psp.kuniow.pl/g-114,17-02-2019-bal-karnawalowy.


W sobotę 16 lutego 2019 roku w Szybowicach odbyły się XI Mistrzostwa Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach. Udział w zawodach wzięło 10 drużyn z naszego województwa. Naszą szkolę reprezentowały dwie drużyny, drugą drużynę reprezentowali Asia, Weronika, Kevin i Daniel. Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zawody wygrała nasza pierwsza drużyna i po raz X tytuł Mistrza Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach przypadł szachistom z naszej szkoły pierwsza drużyna wystąpiła w składzie Nikola, David, Rafał i Igor. II miejsce zajęła szkoła z Rudnik, III szkoła z Szybowic, IV miejsce szkoła z Kujakowic Dolnych, V miejsce nasza druga drużyna w składzie Asia, Weronika, Kevin i Daniel, VI miejsce PSP w Wąsicach, VII PSP Dalachów, VIII PSP Cieciułów, IX NSP Dytmrów i X Szybowice druga drużyna. Nikolę i Davida dodatkowo uhonorowano pucharami za wielokrotne uczestnictwo w Mistrzostwach.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-117,16-02-2019xi-mistrzostwa-wi…


Sukces tenisistów stołowych na zawodach powiatowych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Klaudia z kl. VII, wygrywając wszystkie mecze, a w kategorii chłopców drugie miejsce zdobył Artur – kl. VIII. Klaudia i Artur wywalczyli awans na zawody wojewódzkie. Dobry poziom gry zaprezentowały również Nikola i Karolina z kl. VII oraz Patrycja i Aleksandra z kl. VIII. Gratulacje dla wszystkich zawodników.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-113,15-02-2019-powiatowe-zawody…


   


W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże, małe, lubi bale w karnawale. Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też, są cyganki, wróżki, żabki, jest i batman, jest i jeż". 17.02.2019 w naszej Szkole odbył się właśnie taki bal. Bawiliśmy się świetnie!

Zapraszamy na film z balu!
https://www.youtube.com/watch?v=fY8XEtUssdE

P.S. Dziękujemy autorowi za montaż.


Zapraszamy do obejrzenia innych filmów z naszych imprez szkolnych: 

Andrzejki 2018
https://www.youtube.com/watch?v=XkyVoPmdqoM

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018
https://www.youtube.com/watch?v=jQaqsqW9g6Y

 


11 lutego 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go nasz patron - Jan Paweł II prawie 27 lat temu. W tym dniu w kościele parafialnym odbyła się uroczysta liturgia połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Po tej wyjątkowej Mszy św. uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do sali gimnastycznej, a uczniowie klas I, II i V umilili występem to spotkanie.

Zapraszamy do naszej galerii.
https://psp.kuniow.pl/g-111,22-01-2019-dzien-babci-i-dziadka.html?fbclid=IwAR1rN_NBqfuMsALW2yUE3UjT_xVm2MLYZ-XWoFwcbWQI8qhWk2DPl76gwec


16.01.2019 dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-II oraz IV - VIII spotkali się na pogadance z Policjantami na temat "Bezpieczne Ferie 2019". Poruszane tematy to m.in. odpowiedzialne zachowanie podczas jazdy na nartach, przebywaniu na zamarzniętych akwenach, mądre i bezpieczne korzystanie z Internetu, stosowanie zasady ograniczonego zaufania do obcych. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczniów o zagrożeniach oraz kształcenie prawidłowych postaw, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa.

Zapraszamy do naszej galerii.

https://www.psp.kuniow.pl/g-110,16-01-2019-bezpieczne-ferie-2019.html?fbclid=IwAR2TKSc7cZlBFsNfxZDC_EzXpl5r5xzhqybIpUCeSIIaOhwZsD7VrBJlJY0


Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz uczniów szkoły na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w niedzielę 17.02.2019 w sali gimnastycznej PSP z OP w Kuniowie w godzinach 15.00 - 17.00


21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste "Jasełka Bożonarodzeniowe", które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Bezpieczna Polska". I miejsce zajęła Magdalena z klasy IV, II miejsce – Alicja kl. VIII, III miejsce Ewelina kl. VI. Zwycięzcom gratulujemy! 
Zapraszamy do naszej galerii!

https://www.psp.kuniow.pl/g-107,21-12-2018-jaselka-szkolne.html?fbclid=IwAR2wqsgPkFbft1B0n1Yqe3jd8rvmYhqXqsG_x28BDdSExl0tsE3ysASSNzA


Jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów naszej wsi, przygotowane przez Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Świątecznymi życzeniami przywitał gości sołtys Wojciech Fudali. Wśród zaproszonych gości był wiceburmistrz Kluczborka pan Roman Kamiński, pan Andrzej Rusek ze Stobrawskiego Centrum Seniora oraz ksiądz proboszcz Aleksander Kawa. Uczniowie klas II i V uświetnili spotkanie tradycyjnymi jasełkami.


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu"Się gra się ma...Odlotowy Playroom",który został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.Program ma na celu promocję zajęć integracyjnych dla dzieci w świetlicy oraz popularyzowanie gier planszowych firmy HASBRO. Prosimy Państwa o paragony za zakupione gry planszowe w sklepie Smyk lub smyk.com oraz oddanie jednego głosu każdego dnia na galerię naszej szkoły-adres strony www.siegrasiema.com Głosowanie trwa do 19.11.2018r. Na szkoły biorące udział w konkursie czekają atrakcyjne nagrody min. remont i aranżacja świetlicy oraz zestawy gier planszowych HASBRO. Gorąco prosimy Państwa o wsparcie naszej szkoły.         

https://www.siegrasiema.com/#glosuj


Od 1 X bierzemy udział w kolejnej edycji konkursu "Wzorowa łazienka", ponownie prosimy Państwa o paragony na zakupione produkty firmy Domestos oraz każdego dnia głosowanie.