:: Aktualności

16 września 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Były rozmowy o talentach i mocnych stronach oraz powstawały kolorowe kropkowe dzieła sztuki. Ten dzień można było upamiętnić w „kropkowej fotobudce”. Zdjęcia z tego dnia znajdziecie w naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-167,16-09-2019-miedzynarodowy-dzien-kropki.html


Dnia 11.09.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem pt."Bezpieczeństwo w przedszkolu i okolicy". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachować się w trakcie spotkania z groźnym psem, o unikaniu kontaktów z nieznajomymi, zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Pan policjant pokazał też przedszkolakom sprzęt policyjny, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-165,11-09-2019-spotkanie-z-poli…


Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego za nami. A oto dzielni pierwszoklasiści i ich pierwsze dni w naszej szkole.

Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-164,6-09-2019-pierwszy-tydzien-…


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego po przywitaniu przypomniał nam wrześniowy poranek sprzed 80 lat, kiedy to rozpoczęła się II Wojna Światowa. Rocznicę wybuchu i jej ofiary upamiętniliśmy minutą ciszy. Następnie Pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia: uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Szczególnie ciepło przywitani zostali tegoroczni pierwszoklasiści, którzy to rozpoczęli w tym dniu wspaniałą przygodę edukacyjną. Otrzymali oni tradycyjne słodkie niespodzianki – rogi obfitości.  Naszym najmłodszym uczniom życzymy aby szkoła była dla nich nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także „drugim domem”, w którym zawsze będą czuli się bezpiecznie.

Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-163,2-09-2019-uroczyste-rozpocz…


W dniach 24-25 czerwca 2019 r. odbyły się DNI OTWARTE w naszych oddziałach przedszkolnych. Przyszłe przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami miały możliwość zwiedzić placówkę, brać udział w różnych zabawach i zajęciach plastycznych. Do zobaczenia we wrześniu.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-162,24-25-06-2019-dni-otwarte-w…


19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Uczniowie klasy VIII uzyskali Tytuł Absolwenta PSP z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie. Wraz z wychowawcą pożegnali się pięknym programem artystycznym pełnym zabawy, refleksji i wspomnień. Wszystkim życzymy udanych wakacji, a naszym absolwentom dalszych sukcesów i powodzenia na dalszej drodze.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-161,19-06-2019-zakonczenie-roku…


Uczniowie klasy I, II i IV uczestniczyli 14 czerwca 2019 r. w edukacyjnej wycieczce do "Podziemnego Miasta Osówka". Jest to drugi co do wielkości kompleks podziemnych budowli militarnych III Rzeszy w Górach Sowich z końca II wojny światowej. Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań przygotowanych przez pana przewodnika i musieli wykazać się wiedzą nie tylko z przyrody, ale tez z historii. Zadania zostały wykonane i na wszystkich czekała nagroda, a potem wspólne pieczenie kiełbasek. Wrażenia są niezapomniane.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-160,14-06-2019-wycieczka-do-oso…


14 czerwca 2019 r. dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyły w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Mimo panującego upału przedszkolaki dzielnie pokonywały kolejne kilometry trasy oglądając zwierzęta na wybiegach. Był też czas na odpoczynek w cieniu drzew, posiłek oraz harce na placu zabaw. Wciąż niezmordowane z uśmiechem na twarzy wracały autokarem do szkoły.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-159,14-06-2019-wycieczka-do-zoo…


 

Wakacje 2019 List Prezesa KRUS

"Moje Bezpieczne Wakacje 2019"- pod tym hasłem 11.06.2019 r. w Oddziałach Przedszkolnych oraz w szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką kluczborskiej Policji. Omówiono zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw w bliższym i dalszym otoczeniu, dostrzegania zagrożeń ze strony nieznanych osób, zwierząt, roślin, oraz zabaw niebezpiecznymi przedmiotami. Utrwalono numery alarmowe.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-156,11-06-2019-bezpieczne-wakac…

11 czerwca 2019 r. w grupie Smerfy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dzieci idących do szkoły. Dzieci wystąpiły w programie artystycznym wykazując się swoimi umiejętnościami recytatorskim, wokalnymi i tanecznymi.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-158,11-06-2019-zakonczenie-smer…


Uczniowie naszej szkoły, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz nauczyciele przyłączyli się w piątek, tj. 7 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00, do ogólnopolskiej akcji czytelniczej JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM, która ma na celu promocję książki i czytelnictwa. Organizatorem i pomysłodawcą tej akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole" najpopularniejszego czasopisma dla nauczycieli.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-154,7-06-2019-akcja-czytelnicza…


5.06.2019 r. w Oddziałach Przedszkolnych odbyło się śniadanie w postaci "szwedzkiego stołu". Dzieci w tym dniu, z różnorodnych produktów pięknie wyeksponowanych na długim stole samodzielnie przygotowały sobie posiłek. Uczyły się przy tym nie tylko samodzielności, umiejętności posługiwania się sztućcami ale również kultury zachowania przy stole.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-152,5-06-2019-sniadanie.html

5 czerwca 2019 r. w świetlicy szkolnej uczniowie klasy I i VII w ramach zawodoznawstwa zapoznali się z zawodem krawcowej. Przy pomocy Pani Aldony, właścicielki z pracowni krawieckiej "In Soffitta", przygotowali poduszki podróżne oraz woreczki antystresowe. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-153,5-06-2019-zajecia-w-swietli…


Z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w szkole „Iluzjonistów Apollino".
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-151,30-05-2019-wystep-iluzjonis…


29 maja w ramach cyklu spotkań w klasie II pod hasłem „Mamo, tato, opowiedz mi o swojej pracy” gościliśmy tatę Nika z zespołu muzycznego „Omega”. Pan Bernard razem z panem Dawidem zaprezentowali sprzęt muzyczny, instrumenty, akcesoria, jakie wykorzystują w realizacji swojej muzycznej pasji. Było mnóstwo zabawy, hałasu, tańców. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą dyskotekę! Do wspólnej zabawy drugoklasiści zaprosili też swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy I. Niektórzy uczniowie zaprezentowali także swoje muzyczne umiejętności na wybranych instrumentach. To był wspaniały i niezapomniany początek dnia!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-150,29-05-2019-mamo-tato-opowie…


27 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu w Niwkach w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka”. Uczniowie wzięli udział w konkursie ekologicznym oraz o bioróżnorodności - na ich wyniki musimy jeszcze poczekać. Natomiast w konkursie kulinarnym wyróżnienia otrzymały uczennice: Anna Stefaniszyn, Maja Bursy i Olivia Kurek. W kategorii klas V - VIII nasza uczennica Patrycja Stanossek zdobyła I miejsce. Naleśniki przez nią wykonane zachwyciły jury. Gratulujemy! Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat barwników roślinnych, którymi potem ozdabiali szablony kwiatów. Odbyła się też mini gra terenowa w czterech grupach. Po ciężkiej pracy i zasłużonym obiedzie pełni wrażeń wróciliśmy do Kuniowa.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-149,27-05-2019-festiwal-w-niwka…


20.05.2019 r. dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach warsztatowych dotyczących udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez uczniów klasy ósmej naszej szkoły.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-155,20-05-2019-pierwsza-pomoc.h…Dzień Matki to wyjątkowy dzień. Nasze Krasnale 24 maja przygotowały swym mamusiom słodką niespodziankę. Nieocenione były jednak chwile wzruszenia, kiedy wręczały swój prezencik.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-147,24-05-2019-przygotowania-do…


17 maja 2019 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wystąpiły w roli "modeli" i "modelek" na "Przedszkolnym pokazie mody ekologicznej". Odwagi i swobody na wybiegu pozazdrościć mógłby im nie jeden dorosły model czy modelka. Dzieci wczuwały się doskonale w swoją rolę bawiąc się przy tym wyśmienicie. Stroje zostały wykonane przez rodziców, którzy wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Za ogromne zaangażowanie wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-148,17-05-2019-moda-ekologiczna…


Dnia 20 maja 2019 r. obchodziliśmy ósmą rocznicę nadania naszej szkole imienia Błogosławionego Jana Pawła II. Na uroczystym apelu przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z życia Patrona oraz motto naszej szkoły "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć". Nie mogło zabraknąć również ulubionej pieśni Jana Pawła II – „Barki”, którą wspólnie odśpiewała cała społeczność szkolna . Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali wspaniałe tańce do muzyki włoskiej. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki, którą przygotowały panie ze świetlicy – każdy miał okazję poczęstować się cieplutkim gofrem.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-146,20-05-2019-dzien-patrona.ht…


2 kwietnia 2019 r. w grupie "Smerfy" odbyły się zajęcia otwarte w formie warsztatowej z udziałem rodziców, dzieci i nauczycieli. Każdy uczestnik miał okazję wykazać się pomysłowością oraz kreatywnością w ozdabianiu styropianowych jajek i wspólnym udekorowaniu "Wielkanocnego drzewka". Efekt był jak widać zdumiewający.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-145,2-04-2019-wielkanocne-drzew…


Moje Bezpieczeństwo!

DLA RODZICÓW !

NAZWY I NUMERY TEL. INSTYTUCJI DO KTÓRYCH MOŻECIE SIĘ PAŃSTWO ZWRÓCIĆ O POMOC W SYTUACJI GDY POJAWIĄ SIĘ PROBLEMY

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE - TEL. 774180030

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA - TEL. 774181263

PEŁNOMOCNIK BURMISTRZA D/S ROZWIĄZYWANIA

PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH I NARKOMANII  - TEL. 77 447 20 88

STOWARZYSZENIE „FABRYKA ZMIAN” PROBLEMY ALKOHOLOWE I NARKOTYKI - TEL. 692368723

PROBLEMY ALKOHOLOWE I NARKOTYKI

CENTRUM TERAPII I PSYCHOEDUKACJI AGATA MRÓZ- PANKOWSKA  - TEL. 602673504

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ - TEL. 774185281

POWIATOWA STACJA SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNA - TEL. 774182257

POWIATOWA KOMENDA POLICJI - TEL. 997 LUB 112

POGOTOWIE RATUNKOWE - TEL. 999


KLUCZBORSKA SZKOŁA ĆWICZEŃ


Liga Tenisa Stołowego uczniów szkół podstawowych, po pięciu turniejach, została zakończona. W lidze udział wzięło 31 uczniów, którzy zostali podzieleni na 3 kategorie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła nasza uczennica kl.VII - Klaudia P. , przed Oliwią W. i Nikolą W(również ucz. kl. VII). W kategorii chłopców klas starszych wygrał Łukasz L., przed Pawłem D. i Tomaszem B., a w kategorii chłopców klas młodszych zwyciężył Marek S., przed uczniami naszej szkoły Michałem S. kl. IV i Danielem B. – kl. V. Gratulacje dla wszystkich uczestników.
https://www.psp.kuniow.pl/g-144,6-04-2019-liga-tenisa-stolo…


Ważna informacja w sprawie planowanego strajku nauczycieli

Szanowni Państwo

     Od wielu tygodni trwają procedury zapowiadające strajk nauczycieli, który wzbudza zrozumiałe emocje wśród rodziców, opiekunów prawnych zarówno przedszkolaków jak i dzieci szkolnych. Jako gmina podejmujemy szereg działań by zminimalizować negatywne skutki dla Państwa. Należy pamiętać, że nauczyciele, tak jak wiele innych grup zawodowych mają prawo do strajku celem poprawy warunków pracy i godnego wynagrodzenia. Wobec prowadzonego zgodnie z prawem sporu zbiorowego, jako urząd, nie mamy podstaw do ingerencji zarówno w kwestii wszczęcia strajku ani jego prowadzenia. Gmina Kluczbork, podobnie jak inne jednostki samorządu terytorialnego w Polsce, nie jest stroną tego sporu.

   Mając jednakże świadomość, że planowany strajk dotknie najmłodszych mieszkańców naszej gminy i ich rodziny, podejmuję szeroko zakrojone działania, mające na celu ich zminimalizowanie.
     Dyrektorzy naszych jednostek oświatowych od kilku tygodni informują rodziców  o sytuacji związanej z akcją strajkową i to oni podejmują decyzje o możliwości zawieszenia zajęć (na podstawie przepisów prawa) za zgodą organu prowadzącego, tj. Gminy Kluczbork na czas oznaczony. O zawieszeniu zajęć dyrektorzy czterech przedszkoli oraz siedmiu szkół podstawowych zawiadamiają organ sprawujący nadzór pedagogiczny.

   Ponieważ w tej chwili nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy i jak długo potrwa akcja strajkowa, to decyzje o zawieszeniu zajęć będą przekazywane sukcesywnie, na każdy kolejny dzień. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na czas strajku zaangażowałem Straż Miejską i jestem w stałej łączności z Komendą Policji. Jestem też w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w gminie. W zależności od sytuacji i informacji otrzymanych ze strony związkowej i dyrektorów placówek, będziemy reagować i podejmować stosowne działania. Bieżące informacje będą Państwu przekazywane poprzez stronę internetową www.kluczbork.eu , nasz profil na facebook’u https://www.facebook.com/Kluczbork/ , aplikację BLISKO oraz poprzez strony internetowe placówek oświatowych i system LIBRUS.

     W związku z tym, uprzejmie proszę o bieżące śledzenie informacji kierowanych do Państwa poprzez te kanały.  W działaniach zabezpieczających Gmina Kluczbork wykorzysta wszelkie dostępne możliwości lokalowe i jednostki gminne. Swoje propozycje bezpłatnych zajęć przedstawią:

1.    Kino „Bajka”: od godziny 8:00 seanse filmowe;                                                           
2.    Kluczborski Dom Kultury: od godziny 8:00 do 15:30 zajęcia plastyczne, taneczne, gry i zabawy;
3.    Biblioteka: od godziny 10:00 do 12:00 gry, zabawy i zajęcia edukacyjne;
4.    OSiR: w godzinach od 8:00 do 15:00 gry i zabawy sportowe

Chcemy również zorganizować dodatkowe przewozy pojazdami Administracji Oświaty oraz kluczborskiego PKS-u, w celu zapewnienia sprawnej komunikacji pomiędzy jednostkami. Oczywiście w tym kontekście niezwykle istotne będzie w jakim stopniu poszczególne jednostki będą mogły zapewnić wykwalifikowaną kadrę do opieki nad dziećmi. Informacje na temat dostępnych zajęć będą aktualizowane na bieżąco poprzez dostępne nam środki przekazu.
       Szanowni Państwo, mam nadzieję, że nasze działania będą dla Was wsparciem w tym pełnym wyzwań okresie. Jestem przekonany, że zgodna współpraca i wyrozumiałość w tej arcytrudnej sytuacji pomogą sprostać wyzwaniom, które stają przed nami w tym szczególnym czasie.

Z  wyrazami szacunku,
                   Jarosław Kielar
       Burmistrz Miasta  Kluczborka.


Dnia 2 kwietnia 2019 w grupie Krasnali gościliśmy panią Aldonę Plewnia z pracowni krawieckiej „In Soffitta”. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat zawodu krawcowej i wspólnie z paniami wykonały zajączka wielkanocnego.Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-143,2-04-2019-grupa-krasnali.ht…


2 kwietnia 2019 uczniowie klas I-II oraz IV-V mieli okazję zobaczyć na Sztucznym Lodowisku „TOROPOL” w Opolu niezwykłe łyżwiarskie widowisko oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. Umiejętności łyżwiarzy były zadziwiające, a stroje i choreografia pozwoliły nam poczuć klimat orientu, bowiem główny bohater mieszka z wujem Tarabukiem - poetą w Bagdadzie. Pewnego dnia za namową Diabła Morskiego postanawia wyruszyć w świat. Podczas swojej podróży przeżywa wiele wyjątkowych przygód, które to były „opowiadane” tańcem na lodzie.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-142,2-04-2019-toropol-opole.html


1 kwietnia 2019 r. uczniowie w świetlicy szkolnej uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których wykonywali drewnianego zajączka przestrzennego. Podczas tych zajęć mogli wykazać się innowacyjnością i kreatywnością. Wszystkie zajączki były piękne i wyjątkowe. W ten sposób zaczynamy przygotowania do Wielkanocy!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-141,1-04-2019warsztaty-drewnian…


Tak dzielnie walczyła drużyna naszej szkoły w składzie Alicja, Daniel i Kevin z klasy VIII, podczas II Rejonowego Biegu Ratowniczego, który odbył się 27.03.2019 r. w Bogacicy. Nasi uczniowie, po zaciętej walce w części praktycznej i teoretycznej konkursu organizowanego przez PODN w Kluczborku, zajęli bardzo wysokie II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Forum Ucznia Zdolnego, które odbędzie się 25.04.2019 r. w kinie Bajka w Kluczborku.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-140,27-03-2019-ii-rejonowy-bieg…


Dziś 1 kwietnia 2019r. czteroosobowa drużyna piątoklasistów w składzie Joasia, Natalia, Maksymilian, Paweł reprezentowała naszą szkołą na eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie nie tylko musieli zmierzyć się z pytaniami z kodeksu drogowego, ale również popisać się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze.
Zapraszamy do galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-139,1-04-2019-turniej-brd.html


27.03 2019 r. czteroosobowa drużyna dzieci z grupy "Smerfy" wzięła udział w XI Quizie Przyrodniczo Ekologicznym "Zielona Dłoń" pt. "Witaminowe ABC" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 7 z GWP z OP w Kluczborku. Dzieci wykazały się wiadomościami na temat zdrowego odżywiania, uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach, samodzielnie wykonały z nowalijek kolorowe kanapki, które potem z apetytem zjadły.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-138,27-03-2019xi-quiz-przyrodni…


Informator o szkołach ponadpodstawowych i placówkach oświatowych Powiatu Kluczborskiego na rok szkolny 2019/2020


W sobotę 23 marca w naszej szkole odbył się czwarty turniej z cyklu Liga Tenisa Stołowego uczniów szkół podstawowych. W kategorii klas 4-6 zwyciężył Michał, a jego brat Jakub zajął 4 miejsce. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Klaudia przed Nikolą, a Patrycja zajęła 4 miejsce. W kategorii chłopców klas starszych na 3 miejscu uplasował się Artur. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i powodzenia w turnieju finałowym.
https://www.psp.kuniow.pl/g-137,23-03-2019-iv-turniejligi-t…


"Żegnamy zimę - witamy wiosnę' - pod tym hasłem dzieci przedszkolne 21.03.2019 r. przeszły ulicami Kuniowa barwnym korowodem z MARZANNĄ I GAIKIEM. Wierszem i piosenką powitały kolejną porę roku.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-136,21-03-2019-powitanie-wiosny…


Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie, wygłosili hasła zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie.
Zgodnie z polską tradycją, aby pożegnać Zimę, należy spalić lub wrzucić Marzannę do wody. My, jako przyjaciele środowiska stworzyliśmy w naszej szkole inną tradycję. Wykonaliśmy Marzannę z papieru, czyli surowca wtórnego, który przekazaliśmy do ponownej przeróbki.
W wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły.


21 marca 2019 roku naszą szkołę odwiedził cyrk O'BIMBOLANDO. Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, akrobatyki, tańca. Nie mogło również zabraknąć klauna, któremu towarzyszyły salwy śmiechu z naszej strony. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Wszyscy i ci najmłodsi i trochę starsi bawili się znakomicie.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-135,21-03-2019-cyrk-o-bimboland…


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH


Dwudziestego pierwszego marca odbył się w naszej szkole Konkurs Kangur Matematyczny. Z zadaniami zmierzyło się jedenastu uczniów z klas od drugiej do szóstej. Każdy na pamiątkę otrzymał breloczek – układankę przestrzenną. Wyniki poznamy w maju. Trzymamy kciuki.
Zapraszamy do galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-133,21-03-2019-kangur-matematyczny.html


19 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w warsztatach „„"BIORÓŻNORODNOŚĆ OPOLSZCZYZNY Z LOTU PTAKA" w Opolu. Dowiedzieliśmy się tam jak zrobić papier czerpany i jak ważny jest recykling dla środowiska, poznaliśmy tropy zwierząt występujących na Opolszczyźnie oraz pracę pszczół. Nie zabrakło też świetnej zabawy. Na zakończenie w ramach hasła „cudze chwalicie swego nie znacie” poznaliśmy przepiękne miejsca naszego województwa. Zamarzyły się nam już wakacyjne wyjazdy…
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-130,19-03-2019-warsztaty-w-opol…


18 marca 2019 roku uczniowie klasy I uczyli się udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń i ran z zachowaniem swojego bezpieczeństwa. Warsztaty przeprowadziła pielęgniarka szkolna. Okazało się, że bandażowanie to nie jest taka łatwa sprawa!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-132,18-03-2019-warsztaty-udziel…


W dniach 13-15 marca 2019 roku uczniowie klas II, IV- V i VII wyjechali do Niwek na zieloną szkołę w ramach realizacji projektu „"BIORÓŻNORODNOŚĆ OPOLSZCZYZNY Z LOTU PTAKA". Były to trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń. Swój pobyt uczniowie rozpoczęli spacerem do lasu, gdzie z pomocą edukatorek określali nazwy drzew i uczyli się określać ich przybliżony wiek. Po spacerze spotkali się z leśnikiem, zgłębiali wiedzę o owadach i pierścienicach. Po zakwaterowaniu w pokojach był czas na wizyty towarzyskie, obiad oraz pobyt na placu zabaw. Wieczór upłynął na wspólnych rozgrywkach w gry planszowe. Drugiego dnia, po śniadaniu, mieli możliwość spędzenia kilku godzin na warsztatach kulinarnych, gdzie pod okiem mistrzów kuchni samodzielnie wykonywali tosty na drugie śniadanie, pierogi, kruche ciasteczka oraz koktajle owocowo - warzywne. Efekty tej pracy skonsumowali na obiad i deser. Popołudnie spędzili w plenerze, na spacerze wokół jednego z pobliskich jezior. Spacer zaostrzył apetyt, więc na kolację wrócili prawie biegiem. Po kolacji wspólnie spędzili czas przy muzyce. Ostatni dzień pobytu to ciekawe wiadomości na temat nietoperzy oraz warsztaty pt. „Coś z niczego” - tu uczniowie wykazali się kreatywnością w tworzeniu różnorodnych prac ze .... śmieci. Po obiedzie był czas na upominki i powrót do Kuniowa. Pobyt w Niwkach z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci uczestników „zielonej szkoły”.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-129,13-15-03-2019-niwki-zielona…


15 marca 2019 roku uczniowie klasy I wykonywali lapbooki czyli teczki tematyczne związane z porami roku, dniami tygodnia oraz zbliżającej się wiosny. Praca nad nimi sprawiła wszystkim ogromną radość, a efekty pozytywnie zaskoczyły.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-131,15-03-2019-lapbooki-w-klasi…


13.03.2019 r. dzieci sześcioletnie wzięły udział w II Gminnym konkursie piosenki patriotycznej "Żeby Polska była Polską". Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały w utworze "Białe róże". Gratulujemy naszym najmłodszym artystom!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-128,13-03-2019-ii-gminny-konkur…

Film z występu naszych wspaniałych artystów z przedszkola!
https://www.youtube.com/watch?v=kNFSdkmpSEg&feature=youtu.be

8 marca 2019 r. chłopcy z grupy "Krasnale" i "Smerfy" z okazji Dnia Kobiet przygotowali swoim koleżankom miłe niespodzianki.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-127,8-03-2019-dzien-kobiet-w-pr…


8 marca 2019 r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez absolwentkę PSP z OP w Kuniowie. Przedszkolaki wspólnie z zaproszonym gościem tworzyły akompaniamenty muzyczne z wykorzystaniem "bum-bum rurek". Dziękujemy Stefanii za wspaniałą muzyczną zabawę.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-126,8-03-2019-zajecia-umuzykaln…


Zaproszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku ul. Byczyńska 7 zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli w niedzielę 24 marca 2019 r. (w godzinach od 9-12) do odwiedzenia naszej szkoły.W tym dniu będzie można zwiedzić pracownie ćwiczeń praktycznych oraz sale dydaktyczne, porozmawiać z nauczycielami, doradcą zawodowym i otrzymać rzetelną informację na temat kierunków kształcenia. W tym dniu w największej sali dydaktycznej naszej szkoły odbędzie się Wiosenny Turniej Szachowy, na który serdecznie zapraszamy.
W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt telefoniczny. 

Kontakt:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Kluczborku
46-200 Kluczbork
ul. Byczyńska 7
tel. +48 77 418 26 00,wewn.25
www.zsp2kluczbork.pl
www.facebook.com/zsp2kluczbork/


Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny i wojewódzki.
Dnia 09.01.2019r. odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w którym brali udział nasi uczniowie. Uczennica Klaudia Kinder z klasy VIII zajęła III miejsce w gminie, natomiast uczeń David Dziegiel także uczeń klasy VIII zajął I miejsce w gminie. Uczniowie ci wzięli udział w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Niemieckiego, który odbył się 18.02.2019r. w Opolu. Uzyskali oni tytuł laureata konkursu. To ogromne osiągnięcie! Gratulujemy sukcesu!!! Uczniów przygotowywał nauczyciel języka niemieckiego pani Adriana Wiecha.


Z okazji "Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej" uczniowie klasy II przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów inscenizację na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Uczniowie klasy I po uroczystym pasowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor i wypożyczyli ze szkolnej biblioteki swoje pierwsze książki.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-122,8-03-2019-pasowanie-na-czyt…


W dniu 8 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z pracownikami KRUS, którego głównym celem było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą oraz zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci na terenach gospodarstwa rolnego. Uczniowie zostali zachęceni do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje". Podpisane prace w formacie A3 wykonane dowolną techniką na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych należy przynosić do Pani Anity Marciniak lub do biblioteki szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-121,8-03-2019-spotkanie-krus.ht…


6 marca 2019, w ramach cyklu spotkań w klasie II pod hasłem „Mamo, tato - opowiedz mi o swojej pracy” gościliśmy pana leśnika - tatę Szymona. Pan Piotr opowiedział nam o swojej pracy, co jest w niej ciekawego, co trudnego, czemu wybrał ten zawód. Obejrzeliśmy przyrządy do mierzenia ściętych drzew, dowiedzieliśmy się, jak się je znakuje. Mogliśmy obejrzeć i dotknąć poroża. Szymon zademonstrował nam grę na instrumencie zwanym sygnałówką, używanym w łowiectwie. To była wspaniała lekcja!
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-120,6-03-2019-mamo-tato-opowied…


27 lutego 2019 odbyły się zajęcia otwarte, w czasie których kandydaci do pierwszej klasy poznali głównego bohatera wiersza „Piotruś i powietrze” Ludwika Jerzego Kerna zastanawiając się czy powietrze pracuje, odkrywali jego tajemnice sprawdzając czy ma zapach, smak, siłę i czy potrafi robić sztuczki. Dowiedzieli się również, że może być chore i jak powinniśmy wspólnie je „leczyć”. Nauczyli się również nowych słów angielskich związanych z lataniem oraz wykonali rakietę. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-119,27-02-2019-tajemnice-powiet…


Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim „Młodzież Recytuje Poezję”.
22.02.2019r. w STO w Kluczborku odbył się etap gminny Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim. W konkursie wzięły udział cztery nasze uczennice, które wygrały etap szkolny. Z klasy VIII Alicja Kowalska, Klaudia Kinder, z klasy VII Weronika Kansik oraz z klasy IV Maja Bursy. Dziewczyny zdobyły dwa razy II miejsce w różnych kategoriach, oraz jedno III miejsce i tym samym zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który odbędzie się w Oleśnie.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-123,22-02-2019-konkurs-recytato…


,,Malowana muzyka”
22 lutego 2019 roku w grupie „Smerfy” odbyły się zajęcia twórcze poświęcone polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Dzieci inspirowane muzyką tworzyły własne wytwory plastyczne malowane farbami.
Zapraszamy na krótki film.
https://www.youtube.com/watch?v=1C93oyWkUtQ&feature=youtu.be


20 lutego 2019 roku w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Mamo, tato - opowiedz mi o swojej pracy” drugoklasiści odwiedzili mamę Tobiasza w pracowni krawieckiej "In Soffitta". Mieli możliwość popróbowania swoich sił w szyciu na maszynie, sami wykonali miękkie zajączki, specjalnie dla nich przygotowane. Zobaczyli, w jaki sposób powstaje piękny haft na tkaninie. To była wspaniała lekcja krawiectwa! Dziękujemy!
Oto krótka fotorelacja z tego spotkania.
https://www.psp.kuniow.pl/g-116,20-02-2019-mamo-tato-opowie…


19.02 2019 r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez strażaka z OSP w Kuniowie na temat: "Pierwsza Pomoc". Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-125,19-02-2019-oddzialy-przedsz…


19 lutego odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej klas VII – VIII i III gimnazjum. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z PSP nr 1, PSP nr 2, PSP w Bogacicy, PG nr 1 i PSP z OP w Kuniowie. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Julia, Julia, Marta, Ola Magda, Natalia i Patrycja. Dziewczyny wygrały dwa mecze 2:0 z PSP w Bogacicy i PSP nr 1. Rozegrały bardzo zacięty mecz z PSP nr 2, który niestety przegrały 2:1, ostatni mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla PG nr 1. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Zawody wygrała drużyna PG nr 1, II miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2, IV miejsce PSP nr 1 i V miejsce PSP w Bogacicy. Gratulujemy!
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-118,19-02-2019-zawody-powiatowe…


19 lutego 2019 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Tematem konkursu była "Złota polska jesień. Stulecie niepodległości". Wpłynęło wiele pięknych prac. Jury przyznało pierwsze miejsce Aleksandrze z klasy VIII, drugie - Danielowi z klasy V, a trzecie Michalinie z klasy I. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-115,19-02-2019-konkurs-fotograf…


Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody
W okresie zimowym członkowie szkolnego koła LOP zaprezentowali uczniom klasy I i II temat "Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą?". Uczniowie klasy VI przygotowali interesujące wypowiedzi na ww. temat.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-124,lop-zima-2019.html


W naszej galerii są już dostępne zdjęcia z Balu karnawałowego.
https://www.psp.kuniow.pl/g-114,17-02-2019-bal-karnawalowy.


W sobotę 16 lutego 2019 roku w Szybowicach odbyły się XI Mistrzostwa Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach. Udział w zawodach wzięło 10 drużyn z naszego województwa. Naszą szkolę reprezentowały dwie drużyny, drugą drużynę reprezentowali Asia, Weronika, Kevin i Daniel. Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zawody wygrała nasza pierwsza drużyna i po raz X tytuł Mistrza Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach przypadł szachistom z naszej szkoły pierwsza drużyna wystąpiła w składzie Nikola, David, Rafał i Igor. II miejsce zajęła szkoła z Rudnik, III szkoła z Szybowic, IV miejsce szkoła z Kujakowic Dolnych, V miejsce nasza druga drużyna w składzie Asia, Weronika, Kevin i Daniel, VI miejsce PSP w Wąsicach, VII PSP Dalachów, VIII PSP Cieciułów, IX NSP Dytmrów i X Szybowice druga drużyna. Nikolę i Davida dodatkowo uhonorowano pucharami za wielokrotne uczestnictwo w Mistrzostwach.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-117,16-02-2019xi-mistrzostwa-wi…


Sukces tenisistów stołowych na zawodach powiatowych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Klaudia z kl. VII, wygrywając wszystkie mecze, a w kategorii chłopców drugie miejsce zdobył Artur – kl. VIII. Klaudia i Artur wywalczyli awans na zawody wojewódzkie. Dobry poziom gry zaprezentowały również Nikola i Karolina z kl. VII oraz Patrycja i Aleksandra z kl. VIII. Gratulacje dla wszystkich zawodników.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-113,15-02-2019-powiatowe-zawody…


   


W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże, małe, lubi bale w karnawale. Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też, są cyganki, wróżki, żabki, jest i batman, jest i jeż". 17.02.2019 w naszej Szkole odbył się właśnie taki bal. Bawiliśmy się świetnie!

Zapraszamy na film z balu!
https://www.youtube.com/watch?v=fY8XEtUssdE

P.S. Dziękujemy autorowi za montaż.


Zapraszamy do obejrzenia innych filmów z naszych imprez szkolnych: 

Andrzejki 2018
https://www.youtube.com/watch?v=XkyVoPmdqoM

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018
https://www.youtube.com/watch?v=jQaqsqW9g6Y

 


11 lutego 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go nasz patron - Jan Paweł II prawie 27 lat temu. W tym dniu w kościele parafialnym odbyła się uroczysta liturgia połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Po tej wyjątkowej Mszy św. uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do sali gimnastycznej, a uczniowie klas I, II i V umilili występem to spotkanie.

Zapraszamy do naszej galerii.
https://psp.kuniow.pl/g-111,22-01-2019-dzien-babci-i-dziadka.html?fbclid=IwAR1rN_NBqfuMsALW2yUE3UjT_xVm2MLYZ-XWoFwcbWQI8qhWk2DPl76gwec


16.01.2019 dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-II oraz IV - VIII spotkali się na pogadance z Policjantami na temat "Bezpieczne Ferie 2019". Poruszane tematy to m.in. odpowiedzialne zachowanie podczas jazdy na nartach, przebywaniu na zamarzniętych akwenach, mądre i bezpieczne korzystanie z Internetu, stosowanie zasady ograniczonego zaufania do obcych. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczniów o zagrożeniach oraz kształcenie prawidłowych postaw, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa.

Zapraszamy do naszej galerii.

https://www.psp.kuniow.pl/g-110,16-01-2019-bezpieczne-ferie-2019.html?fbclid=IwAR2TKSc7cZlBFsNfxZDC_EzXpl5r5xzhqybIpUCeSIIaOhwZsD7VrBJlJY0


Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz uczniów szkoły na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w niedzielę 17.02.2019 w sali gimnastycznej PSP z OP w Kuniowie w godzinach 15.00 - 17.00


21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste "Jasełka Bożonarodzeniowe", które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Bezpieczna Polska". I miejsce zajęła Magdalena z klasy IV, II miejsce – Alicja kl. VIII, III miejsce Ewelina kl. VI. Zwycięzcom gratulujemy! 
Zapraszamy do naszej galerii!

https://www.psp.kuniow.pl/g-107,21-12-2018-jaselka-szkolne.html?fbclid=IwAR2wqsgPkFbft1B0n1Yqe3jd8rvmYhqXqsG_x28BDdSExl0tsE3ysASSNzA


Jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów naszej wsi, przygotowane przez Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Świątecznymi życzeniami przywitał gości sołtys Wojciech Fudali. Wśród zaproszonych gości był wiceburmistrz Kluczborka pan Roman Kamiński, pan Andrzej Rusek ze Stobrawskiego Centrum Seniora oraz ksiądz proboszcz Aleksander Kawa. Uczniowie klas II i V uświetnili spotkanie tradycyjnymi jasełkami.


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu"Się gra się ma...Odlotowy Playroom",który został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.Program ma na celu promocję zajęć integracyjnych dla dzieci w świetlicy oraz popularyzowanie gier planszowych firmy HASBRO. Prosimy Państwa o paragony za zakupione gry planszowe w sklepie Smyk lub smyk.com oraz oddanie jednego głosu każdego dnia na galerię naszej szkoły-adres strony www.siegrasiema.com Głosowanie trwa do 19.11.2018r. Na szkoły biorące udział w konkursie czekają atrakcyjne nagrody min. remont i aranżacja świetlicy oraz zestawy gier planszowych HASBRO. Gorąco prosimy Państwa o wsparcie naszej szkoły.         

https://www.siegrasiema.com/#glosuj


Od 1 X bierzemy udział w kolejnej edycji konkursu "Wzorowa łazienka", ponownie prosimy Państwa o paragony na zakupione produkty firmy Domestos oraz każdego dnia głosowanie.