:: Aktualności

 

16.01.2019 dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-II oraz IV - VIII spotkali się na pogadance z Policjantami na temat "Bezpieczne Ferie 2019". Poruszane tematy to m.in. odpowiedzialne zachowanie podczas jazdy na nartach, przebywaniu na zamarzniętych akwenach, mądre i bezpieczne korzystanie z Internetu, stosowanie zasady ograniczonego zaufania do obcych. Celem spotkania było podniesienie świadomości uczniów o zagrożeniach oraz kształcenie prawidłowych postaw, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa.
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-110,16-01-2019-bezpieczne-ferie…


Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz uczniów szkoły na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w niedzielę 17.02.2019 w sali gimnastycznej PSP z OP w Kuniowie w godzinach 15.00 - 17.00


21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste "Jasełka Bożonarodzeniowe", które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Bezpieczna Polska". I miejsce zajęła Magdalena z klasy IV, II miejsce – Alicja kl. VIII, III miejsce Ewelina kl. VI. Zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-107,21-12-2018-jaselka-szkolne.…


Jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów naszej wsi, przygotowane przez Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Świątecznymi życzeniami przywitał gości sołtys Wojciech Fudali. Wśród zaproszonych gości był wiceburmistrz Kluczborka pan Roman Kamiński, pan Andrzej Rusek ze Stobrawskiego Centrum Seniora oraz ksiądz proboszcz Aleksander Kawa. Uczniowie klas II i V uświetnili spotkanie tradycyjnymi jasełkami.

https://www.psp.kuniow.pl/g-106,19-12-2018-dzien-seniora.ht…


Wigilie klasowe:

Klasa I
https://www.psp.kuniow.pl/g-108,wigilia-klasowa-klasa-i-201…

Klasa II
https://www.psp.kuniow.pl/g-104,wigilia-klasowa-klasa-ii-20…


Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. Klasa IV w radosnej atmosferze spotkała się 18 grudnia 2018r.  na Wigilii klasowej. Dźwięki kolęd, wspólne dzielenie się opłatkiem, choinka wprowadziły nas w podniosły nastrój.
Zapraszamy do galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-101,2018-12-18-wigilia-klasowa-klasa-iv.html


Wczoraj na uroczystym apelu odbyło się podsumowanie projektu "Matematyczni gracze " i wręczenie nagród dla zwycięzców w Turnieju gier planszowych oraz w konkursie na najciekawszą grę planszową. Zapraszamy do galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-102,2018-12-18-matematyczni-gracze.html


Jak co roku, w świątecznej i pełnej radości atmosferze, przy stole pełnym słodyczy, w świetlicy szkolnej 17.12.2018 roku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Gościliśmy na nim Pana Rolanda Dąbrowskiego z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej z filią w Kuniowie. Podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy, wysłuchaliśmy opowiadania Ewy Stadtmuller "Osiołek i gwiazda" oraz przypomnieliśmy sobie jak spędzają święta bohaterowie książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn".
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-100,17-12-2018-spotkanie-wigili…


W środę 12 grudnia 2018 roku w Opolu odbył się finał Wojewódzki w szachach drużynowych, w którym wzięło udział 8 najlepszych drużyn z całego województwa opolskiego. Nasza drużyna w składzie Nikola, Weronika, Kevin i Dawid zajęła czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do naszej galerii.
https://www.psp.kuniow.pl/g-99,12-12-2018-final-wojewodzki-…


W naszej świetlicy jeszcze niedawno dzieci obchodziły "Andrzejki" - w czasie których, przypomniały sobie najpopularniejsze wróżby andrzejkowe, a już trwają przygotowania do obchodów "Świąt Bożego Narodzenia". Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe są gotowe. Teraz pozostaje już tylko czekać na święta!
https://www.psp.kuniow.pl/g-98,xi-xii-2018-wydarzenia-w-swi…


Nasza szkoła włączyła się w pomoc dla Milenki z Kuniowa, u której stwierdzono ostrą białaczkę-B. Dziewczynka przebywa obecnie we wrocławskim szpitalu „Przylądek Nadziei”, gdzie poddawana jest chemioterapii. Aby pomóc Milence zorganizowano zbiórkę „z dobroci serca” na Kiermaszu Adwentowym. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły wspólnie wykonali kartkę ze świątecznymi życzeniami dla Milenki oraz przygotowali prezent spersonalizowaną poduszkę do spania oraz worek na drobiazgi. Głęboko wierzymy, że te wszystkie dary dobroci ludzkich serc pozwolą Milence szybciej wrócić do domu, do kochanej mamy, siostry i dziadków... Trzymamy kciuki i gorąco Milenkę pozdrawiamy.
Uczniowie i pracownicy PSP z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie

https://www.psp.kuniow.pl/g-97,pomoc-dla-milenki.html


Dzisiaj 11.12.2018r odbyły się zajęcia otwarte w grupie dzieci 3-4-letnich. Wspólnie z rodzicami pociechy nasze wykonały ozdoby bożonarodzeniowe, które ozdobiły choinkę. Przy okazji jej ubierania dzieci zaśpiewały piękną piosenkę i recytowały wierszyk o choince. Na koniec wykonały renifera, który powędrował z nimi do domu. Dziękujemy za miłe spotkanie.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-96,11-12-2018-ubieranie-choinki…


Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI na TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH,który odbędzie się w naszej szkole dnia 11 grudnia 2018r. w godzinach 14:35 – 15:20 w klasie matematycznej.Rywalizować będziemy grając w następujące gry: Blokus, Polowanie na robale, Super Farmer, Digit, Patchwork.
Na zwycięzców czekają nagrody!!!
Projekt "Matematyczni gracze" dofinansowała Fundacja mBanku.

Zdjęcia z Turnieju można obejrzeć w galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-103,turniej-gier-planszowych.html


8.12.2018 w PSP w Bogacicy odbyły się zawody miejsko – gminne w drużynowym tenisie stołowym klas VII – VIII i III gimnazjum udział wzięło w sumie 7 drużyn dziewcząt i chłopców, grano systemem „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie Karolina, Nikola i Patrycja, natomiast chłopców w składzie David, Artur i Kamil. Dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy IV. Awans do zawodów powiatowych uzyskała drużyna dziewcząt z PSP nr 2, natomiast chłopców z PSP z Bogacicy.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-95,8-12-2018-zawody-miejsko-gmi…


7 grudnia 2018 - Dzień Śpiocha w klasie II - jedno z zadań Klasowego Kalendarza Adwentowego. Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-94,7-12-2018-dzien-spiocha-kl-i…


Dzisiaj, czyli 6 grudnia 2018 roku zapanował w naszej szkole szczególny klimat. Tego dnia wszyscy ubrali się na czerwono, a na głowie mieli założoną mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Wszystko to dlatego, że zgodnie z tradycją przybył do nas wyjątkowy gość – Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami aniołkami i diabełkami. Miał ze sobą oczywiście wielki worek pełen słodkości, a z uwagi na fakt iż wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, to dla każdego znalazła się paczka, którą wręczał osobiście sam Mikołaj. Jest to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego. Dziękujemy serdecznie Mikołajowi oraz jego pomocnikom!
Zapraszamy do galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-93,6-12-2018-mikolajki.html


W dniu 04.12.18r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Boże Narodzenie w poezji Niepodległej Polski", który odbył się w PSP nr 2 w Kluczborku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy , a w szczególności Weronice zajęcia II miejsca i Aleksandrze otrzymanego wyróżnienia.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-91,4-12-2018-miedzyszkolny-konk…


Dnia 3.12.2018 uczniowie klasy I, II i IV mieli okazję odwiedzić Wielką Fabrykę Elfów w Katowicach. Nie tylko wzięli udział w świątecznych przygotowaniach, ale pomogli Elfom rozwikłać tajemnicę „Niedokończonej Zabawki”. Powitani przez Elfa Ważniaka w trakcie przedstawienia dzieci dowiedziały się, że zepsuła się maszyna do produkcji zabawek i zabawka Generał Tytus jest niekompletna. Aby dokończyć zabawkę trzeba było wyruszyć w podróż po Wielkiej Fabryce Elfów i wykonać wiele zadań edukacyjnych, interaktywnych, ruchowych oraz typowo świątecznych, takich jak: pisanie listów, wykonanie eliksiru świątecznego, naprawa maszyny projektującej zabawki. Nagrodą była wizyta w domku Świętego Mikołaja, który rozdał dyplomy "Pomocnika Świętego Mikołaja" oraz płytę Wielkiej Fabryki Elfów Melodia Świąt.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-92,3-12-2018-wycieczka-do-wielk…


2 grudnia 2018 w pierwszą niedzielę adwentu odbył się w sali gimnastycznej „Kiermasz Adwentowy”. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspólne kolędowanie.
Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!
https://www.psp.kuniow.pl/g-90,2-12-2018-kiermasz-adwentowy…


W sobotę 1 grudnia w PSP w Bogacicy odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym – drużynowym, nasza drużyna wystąpiła w składzie Michał Sofiński, Daniel Banasiewicz i Jakub Sofiński. W zawodach miało wziąć udział 5 drużyn, jednak dwie drużyny zrezygnowały ze startu. Zawody wygrała drużyna z PSP z Bogacicy, II miejsce zajęła drużyna z ZSP z Chocianowic, a nasza drużyna zajęła III miejsce.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-89,1-12-2018-zawody-powiatowe-w…


Pod hasłem „Dzisiaj wielka jest rocznica… 100 lat Niepodległa” w listopadowe wtorki i piątki na dużej przerwie  odbywała się w naszej szkole „Rozśpiewana przerwa”. Był to pomysł na radosne świętowanie Święta Niepodległości. W ten sposób uczciliśmy  jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju. W repertuarze były śpiewane m.in. takie pieśni patriotyczne: „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”,  „Przybyli ułani pod okienko”,  „Marsz, Marsz Polonia”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada” i oczywiście „Mazurek Dąbrowskiego”.


W piątek, 30 listopada, od samego rana w Oddziałach przedszkolnych trwały przygotowania do Andrzejek. Kiedy wszystko było już gotowe pojawiły się dobre czarownice, które rozpoczęły zabawę. Różnymi sposobami odkrywały z przedszkolakami tajemnice losu. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-85,30-11-2018-andrzejki-w-oddzi…


28 listopada 2018 roku w Opolu odbył się finał województwa opolskiego „Igrzysk Dzieci” w szachach drużynowych. Udział w finale wzięło 8 drużyn: z PSP nr 1 z Nysy, PSP nr 2 z Opola, PSP nr 11 z Opola, PSP z Szybowic, PSP z Dalachowa, PSP nr 3 z Nysy, NSP „Nasza szkoła” z Opla oraz nasza drużyna. Rozegrano siedem rund – każdy z każdym, z czasem gry po 15 minut. Ostatecznie nasza drużyna w składzie Joanna ( kl. V), Rafał (kl. VI), Igor (kl.V) i Daniel (kl. IV) zajęli IV miejsce. Mistrzami województwa została drużyna z NSP „Nasza szkoła” z Opola. Gratulujemy finalistom.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-88,28-11-2018-final-wojewodztwa…


28 listopada 2018 drugoklasiści w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Mamo, tato - opowiedz mi o swojej pracy” zostali wprowadzeni w świat fryzjerstwa. Gościli panią Ewelinę, która opowiedziała o historii fryzjerstwa, odpowiedziała na pytania zadane przez uczniów, a także pokazała swoje umiejętności zamieniając uczniowskie fryzury w dzieła sztuki. Ciekawe co przyniesie kolejne spotkanie...
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-86,28-11-2018-spotkanie-z-fryzj…


28.11.2018 sala gimnastyczna naszej szkoły została zamieniona w "salę wróżb". To uczniowie klasy VIII zadbali o magiczny nastrój na ten wieczór zamieniając się w wróżki oraz wróżbitów i przepowiadając przyszłość. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych zabaw mógł dowiedzieć się jaki będzie wykonywał zawód i ile będzie zarabiał, jakim samochód będzie jeździł, gdzie zamieszka, a nawet jakie imiona będą miały dzieci. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Przepowiednie te dostarczyły dzieciom wiele radości i śmiechu, każdy znalazł coś dla siebie. Po wróżbiarskim wieczorku odbyła się dyskoteka. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-87,26-11-2018-zabawa-andrzejkow…


Dnia 26.11.2018r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie dzieci 3-4- letnich. Dla przedszkolaków było to wyjątkowe przeżycie. Zanim stały się oficjalnymi członkami grupy, wykazały się dużą wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny. Piękne recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły tańce ludowe.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-83,26-11-2018-pasowanie-na-prze…


W dniu 26.11.2018 roku przedszkolaki miały możliwość wziąć udział w warsztatach szycia, które prowadziła Pani Iwona Jankowska z firmy Cottonarco. Najpierw dzieci zapoznały się z etapami szycia, następnie samodzielnie wybrały materiał i szyły na maszynie. Kolejnym krokiem było usunięcie szpilek i wypełnienie puszkiem swojego "rogalika". Na twarzach dzieci gościły uśmiechy oraz zadowolenie z wykonanego zadania.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-80,warsztaty-szycia-z-cottonarc…


W sobotę 24 listopada w PSP w Bogacicy odbyły się miejsko – gminne zawody drużynowe w tenisie stołowym. Udział w zawodach wzięły trzy drużyny chłopców z Bogacicy, PSP nr 2, i PSP z OP w Kuniowie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Michał Sofiński, Daniel Banasiewicz i Jakub Sofiński. Chłopcy wygrali jeden mecz z drużyną PSP nr 2 w Kluczborku, natomiast przegrali z PSP z Bogacicy. I miejsce zdobyła drużyna z Bogacicy, natomiast  II miejsce nasza drużyna i obie drużyny zakwalifikowały się do zawodów powiatowych, które odbędą się 1 grudnia w Bogacicy. Drużynie gratulujemy i życzymy udanej rywalizacji na zawodach powiatowych.

Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-74,24-11-2018-zawodydruzynowe-w…


23.11.2018 - Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy również w grupie najmłodszych przedszkolaków. Aby uczcić to święto, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem. Mile spędziliśmy czas podczas wspólnych zabaw tanecznych, ruchowych i plastycznych.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-82,swiatowy-dzien-pluszowego-mi…


„Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś…”

Jan Brzechwa

23.11. 2018 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Duże, małe, kolorowe i puchate misie oraz inne przytulanki opanowały w tym dniu nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami żeby bawić się, świętować i uczyć.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-76,23-11-2018-swiatowy-dzien-pl…


"Same asy z naszej klasy, a nie żadne ananasy!
Uśmiechnięta już od rana – nasza klasa dobrze znana…”

Takimi słowami piosenki przywitali się dzisiaj nasi pierwszoklasiści z całą społecznością szkolną oraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. A miało to miejsce na uroczystej akademii z okazji pasowania na ucznia. Zanim jednak to nastąpiło musieli wykazać się znajomością ważnych spraw szkolnych, zasad bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania, umiejętności dobrej zabawy oraz historii naszej Ojczyzny, a wszystko z odrobiną humoru. Ten egzamin zdali na szóstkę prezentując nie tylko swoją wiedzę, lecz także zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne! Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nich ślubowania, które poprzedzone zostało odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dokonali pasowania na ucznia. Na zakończenie Pani Dyrektor serdecznie pogratulowała uczniom wiedzy i umiejętności oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-73,pasowanie-23-11-2018.html


Dzień 22 listopada 2018 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców. Właśnie tego dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość „Pasowanie na Starszaka”. W pierwszej części uroczystości, dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego śpiewały wspólnie piosenki, grały na instrumentach, recytowały wiersze. Po części głównej, dzieci wygłosiły tekst ślubowania. Po czym Pani Dyrektor czarodziejskim ołówkiem dokonała aktu pasowania. Po rozdaniu dyplomów dzieci, rodzice udali się na słodki poczęstunek.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-75,22-11-2018-pasowanie-na-star…


Zapraszamy uczniów i rodziców klas IV - VI na popołudniowe spotkanie "Miłośników Gier Logicznych" w ramach realizacji projektu "Matematyczni gracze". Spotkanie odbędzie się 20.11.2018r. w godzinach 14:35 - 15:20 w sali języka niemieckiego na II piętrze w naszej szkole.
Projekt "Matematyczni gracze" dofinansowała Fundacja mBanku.


List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów


W sobotę 10 listopada 2018 w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w szachach drużynowych. Udział w zawodach wzięły drużyny z pięciu szkół; PSP w Kujakowicach Dolnych, PSP w Bogacicy, PSP nr 2 w Kluczborku, STO Kluczbork i PSP z OP w Kuniowie. I miejsce i awans do ½ finału wojewódzkiego zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie Joanna Pilot (Asia wygrała wszystkie swoje partie), Rafał Weigel, Igor Janas, Daniel Dziegiel. II miejsce zdobyła drużyna PSP z Kujakowic Dolnych, III PSP nr 2 w Kluczborku, IV STO Kluczbork, a V PSP w Bogacicy. Nasza drużyna 19 listopada weźmie udział w kolejnym etapie rozgrywek. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-71,10-11-2018-zawody-powiatowe-…


Najmłodsze przedszkolaki z grupy „Krasnale” również włączyły się w obchody „100-lecia niepodległości” min. brały udział w quizie nt. Polska - moja Ojczyzna, gdzie mogły wykazać się zdobytą wcześniej wiedzą. Nie zabrakło również tańców polskich i piosenek patriotycznych. Na zakończenie oczywiście również wszyscy odśpiewali hymn narodowy.
Zapraszamy do galerii
https://www.psp.kuniow.pl/g-70,9-11-2018-krasnale.html


W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka
Pozostał Dniem Niepodległości.

 Marcin Brykczyński „11 listopada”

Dnia 9 listopada 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Rozpoczęła się ona o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek Hymnu narodowego. W ten sposób i nasza społeczność szkolno – przedszkolna włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej - Rekord dla Niepodległej. Następnie wystąpiły ubrani w barwy narodowe dzieci przedszkolne. Później uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny „Pociąg do wolności”, który przybliżył nam losy naszej ojczyzny. Podróż rozpoczęła się na stacji w „miejscowości” Niewola, gdzie nasi zaborcy Prusy, Austria i Rosja, wymazali nasz kraj z map na długie lata. Polacy jednak nie poddawali się i podejmowali walkę o wolność, o czym dowiedzieliśmy się na kolejnej stacji – Powstania. Tam mieliśmy okazję ujrzeć determinację i męstwo naszych rodaków, które nie miały granic. Mimo klęski poszczególnych powstań nawet poza granicami naszego kraju tworzyliśmy wojsko, dzięki czemu toczyliśmy walki podczas I wojny światowej. Ta bohaterska walka pozwoliła nam na dotarcie do długo wyczekiwanej stacji – Wolność. Tam po 123 latach niewoli znów staliśmy się niepodległym krajem.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-69,9-11-2018-akademia-z-okazji-…


8 listopada 2018 roku to dzień „Śniadanie daje moc” obchodzony w Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. My również włączyliśmy się w obchody przygotowując drugie śniadanie w szkole. Nie ma nic smaczniejszego niż samodzielne zrobione kanapki w myśl Zasad Zdrowego Żywienia. Najważniejszym celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Pamiętajmy do szkoły wychodzimy po śniadaniu oraz z drugim śniadaniem, bowiem śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji. To najlepszy start w nowy dzień!
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-68,8-11-2018-sniadanie-daje-moc…


W dniu 6 listopada, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszej szkole „Bieg Niepodległości - 100 metrów na 100 - lecie”. Uczniowie zgromadzili się na boisku, aby w zespołach klasowych pokonać wyznaczony dystans. Każdy w tym biegu był zwycięzcą. Przewodniczący klas biegli z białym lub czerwonym kwiatem, które następnie po biegu połączyły się w biało - czerwony bukiet złożony potem na ręce pani dyrektor przez Samorząd Uczniowski. Dopisywał nam dobry humor, na twarzach gościł uśmiech, a doskonała pogoda tylko zachęcała do aktywności fizycznej.
Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-67,6-11-2018.html


Dnia 5.11.2018 roku odbyły się w naszej szkole lekcje archiwalne „Polska tak blisko tak daleko… Życie na granicy marzeń” przeprowadzona przez panie pracujące w Archiwum Państwowym w Opolu przygotowane we współpracy z Urzędem Miasta Opole. Uczniom wszystkich klas przybliżony został temat odzyskania niepodległości z perspektywy Polaków mieszkających na Śląsku Opolskim. „Kiedy i dlaczego powstał Związek Polaków w Niemczech? Co to jest „RODŁO”? Skąd się wzięła jego nazwa? Do czego nawiązuje jego kształt?” – min. na takie pytania poznaliśmy odpowiedzi. Młodsi uczniowie rozwiązywali karty pracy związane z tematem oraz wykonali wiatrak w barwach narodowych. Dowiedzieliśmy się też jaka jest misja Państwowego Archiwum w Opolu oraz jakie zasoby archiwalne są tam zgromadzone. W ten sposób włączyliśmy się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zapraszamy do naszej galerii!

https://www.psp.kuniow.pl/g-66,lekcje-archiwalne.html


Spotkanie Klubu"Miłośników Gier Logicznych".
Projekt "Matematyczni gracze" dofinansowała Fundacja mBanku.

Zapraszamy do galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-79,spotkanie-klubu-milosnikow-gier-logicznych-.html


W dniu 24 października 2018 r. w Ładzy odbyła się IX edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego, pod hasłem „Wędrówka przez bory”. Udział w turnieju wzięło 15 drużyn, naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V Joanna Pilot Natalia Szewczyk i Fabian Smyrek. Uczestnicy turnieju mieli do przejścia ok. 5 km trasę prowadzącą przez stobrawskie bory. Na trasie rozmieszczono 6 punktów tematycznych, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, biologii oraz ekologii. Zadania, które na nich czekały to m.in.  rozpoznawanie ssaków i ich tropów, drzew, owadów, ptaków, a także głosów zwierząt. Uczniowie w tej edycji musieli także, wykazać się wiedzą ogólną o Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Na każdym z punktów uczestnicy rozwiązywali zadania grupowe oraz indywidualne. Dodatkową atrakcją był konkurs malowania wyrzeźbionych ptaków.

https://www.psp.kuniow.pl/g-66,lekcje-archiwalne.html


Dzień z szachami
25 października 2018 roku w naszej szkole został zorganizowany turniej szachowy w ramach realizacji programu mPotęga "Dzień z szachami". Udział w turnieju  wzięło 40 miłośników szachów. Uczestnicy rozegrali 9 rund szachowych z czasem gry 10 minut. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności logicznego i strategicznego myślenia oraz spędzenia czasu w gronie miłośników szachów. 

Projekt "Matematyczni gracze" dofinansowała Fundacja mBanku.

Zapraszamy do naszej galerii!
https://www.psp.kuniow.pl/g-78,dzien-z-szachami.html


Nowoczesna edukacja  w Gminie Kluczbork

Nasza szkoła bierze udział w projekcie realizowanym w ramach Poddziałania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Wsparcie kształcenia ogólnego w okresie 15.10.2018-15.12.2019. Projekt służy podniesieniu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy oraz poprawie sytuacji edukacyjnej uczniów i uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych (478K, 502M) w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kluczbork poprzez objęcie ich dodatkowymi zajęciami i terapią. Działania projektowe zakładają również stworzenie w szkołach warunków do nauczania przedmiotów przyrodniczych metodą badań i eksperymentów oraz do wykorzystania narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym. Kadra szkół (78K, 10M) nabędzie nowe kompetencje dydaktyczne związane z nauczaniem przedmiotów przyrodniczych oraz wykorzystaniem TIK w pracy dydaktycznej, jak również z zakresu pedagogiki specjalnej.
Wartość projektu 887 371,87zł.
Realizator projektu: Z ramienia Gminy Kluczbork Administracja Oświaty w Kluczborku- biuro projektu , szkoły podstawowe Gminy Kluczbork.

 


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu"Się gra się ma...Odlotowy Playroom",który został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.Program ma na celu promocję zajęć integracyjnych dla dzieci w świetlicy oraz popularyzowanie gier planszowych firmy HASBRO. Prosimy Państwa o paragony za zakupione gry planszowe w sklepie Smyk lub smyk.com oraz oddanie jednego głosu każdego dnia na galerię naszej szkoły-adres strony www.siegrasiema.com Głosowanie trwa do 19.11.2018r. Na szkoły biorące udział w konkursie czekają atrakcyjne nagrody min. remont i aranżacja świetlicy oraz zestawy gier planszowych HASBRO. Gorąco prosimy Państwa o wsparcie naszej szkoły.         

https://www.siegrasiema.com/#glosuj


Od 1 X bierzemy udział w kolejnej edycji konkursu "Wzorowa łazienka", ponownie prosimy Państwa o paragony na zakupione produkty firmy Domestos oraz każdego dnia głosowanie na galerię naszej szkoły. Głosowanie trwa przez dwa miesiące - październik i listopad. W ramach tego konkursu można również zdobywać głosy z gry odbywa się to poprzez aplikację mobilną dostępną na telefony komórkowe z systemem android i iOS. Aby oddać Głos za pomocą gry, należy pobrać aplikację na swój telefon, wybrać w niej naszą szkołę, i zagrać w grę. Każde 100 punktów zdobyte w grze to 1 Punkt dla naszej szkoły. Gra jest dostępna od godziny 15 do 22, dzienny limit gry to 30 minut. Liczymy na Państwa pomoc.

https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/7408


UWAGA KONKURS

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie pt. „Moja gra planszowa”. Cele konkursu to: rozbudzanie zainteresowania matematyką wśród uczniów,  rozwijanie kreatywności, promowanie rozrywki jaką są gry planszowe. Termin składania prac do 25 listopada 2018r. Regulamin konkursu dostępny na plakatach w szkole.
Projekt "Matematyczni gracze" dofinansowała Fundacja mBanku.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. (poniedziałek).
godz. 8.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
godz. 8.45 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami klas.

 

BEZPIECZNE WAKACJE 2018

DROGI RODZICU UWAŻAJ,
ABY TWOJE DZIECKO W CZASIE WAKACJI SPĘDZAŁO CZAS WOLNY ZGODNIE Z ZASADAMI:

1. KORZYSTAM Z OBIEKTÓW SPORTOWYCH I MIEJSC PRZYGOTOWANYCH DO ZABAW I GIER (np. placu zabaw z atestem  producenta),

2. PLANUJĘ ZABAWY I GRY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU Z DALA OD JEZDNI, AKWENÓW, MOSTÓW, TORÓW,

3. W CZASIE WYCIECZEK PIESZYCH I ROWEROWYCH ZNAM ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DRODZE I PRAWIDŁOWEGO UBIERANIA SIĘ,

4. PAMIĘTAM O ZASADZIE OGRANICZONEGO ZAUFANIA W STOSUNKU DO SPOTKANYCH OBCYCH OSÓB,

5. PRZESTRZEGAM ZASADY „CZATUJĘ BEZPIECZNIE” – RODZICE DZIECI I MŁODZIEŻ POTRAFIĄ WSPÓLNIE ZROZUMIEĆ NIEKTÓRE SYTUACJE ZAGRAŻAJĄCE ICH BEZPIECZEŃSTWU KORZYSTAJĄC Z SIECI (znają bezpieczne programy i gry internetowe)

6. PAMIĘTAM ABY KĄPAĆ SIĘ, PŁYWAĆ I ROZBIERAĆ W MIEJSCACH DO TEGO CELU WYŁĄCZNIE DOZWOLONYCH,

7. BY UNIKNĄĆ POPARZEŃ SŁONECZNYCH PAMIĘTAM O NAKRYCIU GŁOWY, ZAPASACH WODY PITNEJ ORAZ TELEFONIE KOMÓRKOWYM Z NR. ALARMOWYM OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO 601100100,

8. BAWIĘ SIĘ I PRZEBYWAM ZAWSZE W TOWARZYSTWIE OSÓB, KTÓRE DOBRZE ZNAM,

9 . RODZICÓW ZAWSZE INFORMUJĘ GDZIE IDĘ I O KTÓREJ WRACAM,

10. RODZICE ZNAJĄ MOICH PRZYJACIÓŁ I MIEJSCA W KTÓRYCH LUBIĘ PRZEBYWAĆ.
 

Nie pozwólmy, aby zabawa i czas wolny przez brak wyobraźni i odpowiedzialności doprowadził do nieszczęść i tragedii. Powinniśmy pamiętać, że jako rodzice, opiekunowie prawni, dorośli jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za najbliższych i dzieci.

Pamiętajmy, aby kąpać się tylko na strzeżonych kąpieliskach, nie skakać do wody w niesprawdzonych miejscach, korzystać z ruchu drogowego zgodnie z przepisami, a szczególnie korzystać ze ścieżek rowerowych, które w naszej gminie są dobrze oznaczone i bezpieczne .

Pamiętać należy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń sportowych (bramki, kosze itp.) na boiskach i placach zabaw.

Zadbajmy o opiekę nad dziećmi, gdy jesteśmy zajęci pracą w miejscach zatrudnienia, pracami polowymi, czy pracami w domu i gospodarstwie. Na nasze dzieci, naszych uczniów czyha wiele różnego rodzaju zagrożeń. Ze względu na dużą migrację wielu osób oraz zwiększoną liczbę różnych imprez plenerowych, lato to okres wzmożonej aktywności wielu sekt religijnych, handlarzy narkotyków i dopalaczy. W okresie wakacji istnieje większa dostępność do nikotyny i alkoholu, które stanowią kolejne zagrożenie.
 

Ochrona danych osobowych (RODO)